Author Topic: MPX Easy Star II korak po korak  (Read 33750 times)

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #60 on: April 30, 2013, 08:25:59 PM »
Well done Nikola Jnr.


 :rock
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #61 on: April 30, 2013, 09:08:56 PM »
Sve cestitke mladom pilotu :) i instruktoru naravno  (res)

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #62 on: May 04, 2013, 07:19:10 AM »
Vec 5ti dan svako popodne letim Easy Star-a, mogu samo da pohvalim ovaj model. Jednostavno prelepo leti......ko nije leteo Easy Star-a mnogo propusta u zivotu.....bar ja tako mislim.....

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #63 on: May 04, 2013, 09:20:27 PM »
Evo i slika moje male modifikacije na Easy Star-u.

Posto je ovo pocetnicki model, radi lakseg raspoznavanja strane modela ja sam samolepljivom folijom u boji oznacio donju stranu modela, trup-krajeve krila i horizontalac tako da ga u svakom trenutku lepo vidim da li korektno leti


Sledeca modifikacija je magnet na krajevima (bokovima krila. Iskoristio sam jedno parce magneta iz starog HDD-a, preseko ga brusalicom na pola i zalepio na bokove krila. Sad kad krila udju u trup i spoje se, magneti samo osiguravaju da se krila teze rastavljaju.




Naravno evo i jedne ideje kako sam ja resio kamericu na svom modelu.




Toliko za sada

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #64 on: May 05, 2013, 08:16:59 PM »
volim videti inovacije to znaci da modelar razmislja   :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz
ex pseudonijum: sova

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #65 on: June 04, 2013, 09:51:35 PM »
Pazarih i ja ovu pticicu.
Vladimir mi je u subotu na 13. maj doneo sklopljenu,
a Ivan je probao. Za mene je vetar bio prejak.

Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline neznalica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #66 on: June 10, 2013, 11:04:11 PM »
Ja i zaboravio na ovaj thread. Na zalost moj ES2 je prosle jeseni/zime postao tezak invalid, otkacila se krila u ostrom uzletu sa padine, motor se iskinuo i dok sam se ja snasao da pustim palicu gasa isjekao veliki dio trupa i krila. Ne bih da zaboravim da napomene pad sa dvadesetak metara niz strmu padinu. Ako nista izgledalo je kao da ga je PVO pogodio nekom prastarom artiljerijom. Jedno krilo u trupu, drugo visi na kablu elerona, komadi EPO-a na sve strane i vertikalan pad uz okretanje oko ose. Da nije bila moja jedrilica trenutak za pamtiti, ali upamticu u svakom slucaju.

Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #67 on: June 11, 2013, 02:16:54 AM »
Ja i zaboravio na ovaj thread. Na zalost moj ES2 je prosle jeseni/zime postao tezak invalid, otkacila se krila u ostrom uzletu sa padine, motor se iskinuo i dok sam se ja snasao da pustim palicu gasa isjekao veliki dio trupa i krila. Ne bih da zaboravim da napomene pad sa dvadesetak metara niz strmu padinu. Ako nista izgledalo je kao da ga je PVO pogodio nekom prastarom artiljerijom. Jedno krilo u trupu, drugo visi na kablu elerona, komadi EPO-a na sve strane i vertikalan pad uz okretanje oko ose. Da nije bila moja jedrilica trenutak za pamtiti, ali upamticu u svakom slucaju.

Trebao si samo magnetima da ih pricvrstis(neodijumski iz starog hdd-a) minimum dva magneta(ja sam stavio tri) . Danas sam svog leteo po ludackom vetru, leteo natraske, izvodio lupinge(ili kako se vec kaze) i posle svih tih "akrobacija", borbe sa vetrom, sto je trajalo nekih 15min, sam osetio da malo "uvija" i posle sletanja primetim da i pored magneta su se krila na gornjoj strani izvukla. Sve u svemu, i dalje sam misljenja da ne postoji bolji pocetnicki model od E.Stara2. Najmanje petorica su na istome naucili da lete(dvojica nikad ni videli simulatora).. evo par amaterskih slika sa danasnjeg leta,  :big smile






lokacija "Pesterska visoravan"




 
« Last Edit: June 11, 2013, 10:52:47 AM by branek »

Offline neznalica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #68 on: June 11, 2013, 11:40:39 PM »
Bili/imaju magneti, ali ..... Uostalom mrzim da letim po vjetru uvijek poslije trazim jedrilicu po sumi. Ja sam penzioner sto se toga tice, mirno vrijeme, zalazak sunca, dobri termali, i na kraju ispadne da letim sa 3S 1300 baterijom preko 30 minuta. Rekoh penzioner  (spava)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #69 on: June 12, 2013, 11:26:27 AM »
Evo mene, neznalice, again.
Obzirom da volim da znam kako i zasto nesto radi u tom cilju iznosim moja pitanja.
U uputstvu pise za otklone za:

elevator gore 5 mm, dole 4mm.
ailerone gore 8mm dole 4mm.
rudder levo i desno 10mm.

Nije mi jasno kako se postavljaju asimetricni otkloni na servou i zasto se tako postavlja i sta ce da bude ako se stave simetricni otkloni.

Moju letelicu sam kupio sklopljenu od Vladimira, Ivanmgd ju je poleteo i kaze da je ok. Travele na stanici je stavio na 100%, bez mixeva.
Kaze da je ok, ali da ne probam da letim dok je ne utirmuje. Dog dana na aerodromu 13.maj je duvao vetar.

Glupo pitam ?

Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #70 on: June 12, 2013, 11:30:18 AM »
Ne verujem da će ti praviti bilo kakve probleme, ali ako tako piše u uputstvu, na stanici imaš travel adjust opciju, možeš da ideš u minus i u plus.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #71 on: June 12, 2013, 10:18:16 PM »
Boro nije ti pitanje glupo, nije samo podesavanje travel adjust-a vec moras da ubacis diferencijalne otklone a za to moras na prijemniku da odvojis servoe elerona pa da podesavas svaki kanal zasebno za gore i dole. Na tvom avionu su servoi elerona spojeni Y kablom pa ih prijemnik vidi kao jedan servo a samim ti ne mozes da ih podesavas ponaosob jer reaguju istovremeno na isti signal.

Kad se budemo videli sve cu ti objasniti a ako te interesuje mozemo probati i da odvojimo elerone i podesimo sve po knjizi.

U medjuvremenu ako imas viska vremena i dobar si sa engleskim mozes pogledati nekoliko korisnih klipova na temu podesavanja stanice i modela





pozz

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #72 on: August 03, 2013, 12:06:33 PM »
Posle dosta samostalnog letenja, dosao je i taj dan, neplaniranog , emergency,
sletanja na nos. U toku jeta, baterija je promenila svoje mesto, sto je dovelo do
gubitka balansa i avion je sletanjem malo natuknuo nos.

Kako da nu ispravim  nos ?
Neko je pominajo kupanje vrelom vodom, ali sada taj thread ne mogu
da nadjem ?

Pozdrav.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #73 on: August 03, 2013, 12:24:25 PM »
Bukvalno nos u vrelu vodu i bice kao nov.... ()-()
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #74 on: August 03, 2013, 12:25:37 PM »
Youtube je pun tih snimaka kuvanja modela...
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER