Author Topic: Pomoc pri izboru modela  (Read 8970 times)

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Pomoc pri izboru modela
« on: July 24, 2012, 02:28:28 AM »
Molim pomoc oko izbora jednog od ova dva modela:

www.robbe.de/arcus-sport-arf.html

ili

Multiplex Cularis

« Last Edit: July 24, 2012, 02:44:59 AM by dejanxx »

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #1 on: July 24, 2012, 10:40:51 AM »
Ja bih na nevidjeno uzeo Robbe. Cularisa sam letio mnogo puta i nisam odusevljen. Sa snimaka, a i zbog t-repa bih rekao da je Arcus Sport mnogo bolji letac. Jedino se postavlja pitanje da li toliko vrijedi jedna jedrilica od stiropora, za malo vise para moze da se uzme neki Reichard ili slicno sa trupom od fiberglasa i sendvic krilima.

Pozz

Offline vihor522

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
  • zelja za letenjem starija je od svake letilice
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #2 on: July 24, 2012, 11:31:55 AM »
ja mislim da između ova dva modela treba da odlučiš prema tvom iskustvu u RC letenju;Ako si totalni početnik=cularis, ako imaš neko iskustvo (?) razmišljaj o Arkusu.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #3 on: July 24, 2012, 12:37:03 PM »
@ Vihor522, jesi li nekad leteo Arcus Sport?
I mene interesuje kako leti, jer po meni (za razliku od tvog misljenja) Cularis nikako nije za pocetnika.
Vrlo lako i nepredvidljivo pada u stoling. O Arcusu se ne moze naci skoro pa nista na netu, a u prodaji je vec 3-4 godine.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #4 on: July 24, 2012, 05:02:37 PM »
O Arcusu se ne moze naci skoro pa nista na netu, a u prodaji je vec 3-4 godine.
Zar to ne govori dovoljno?  :big smile
Ja sam se dvoumio kad sam uzimao Cularisa izmedju ova dva i ipak uzeo Cularis-a.
Ako me secanje ne vara mislim da je Arcus sport i nesto tezi sto mi se nije svidelo mada na oko izgleda privlacnije.
Trebalo da imaju slicne letne karakteristike.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #5 on: July 24, 2012, 05:34:56 PM »
[
Zar to ne govori dovoljno?  :big smile


Ne, zato sto na njemackom forumu ima preko 250 stranica o njemu, ali smaralo me da citam.
Nemoj da me pogresno razumijes, nemam nista protiv Cularisa, mom ortaku je cak bio prvi model, ali stvarno mislim da nije za pocetnika.


Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #6 on: July 24, 2012, 08:49:15 PM »
[
Zar to ne govori dovoljno?  :big smile


Ne, zato sto na njemackom forumu ima preko 250 stranica o njemu, ali smaralo me da citam.
Nemoj da me pogresno razumijes, nemam nista protiv Cularisa, mom ortaku je cak bio prvi model, ali stvarno mislim da nije za pocetnika.
Ma naravno, takodje sam savetovao da se Cularis ne uzima kao pocetnicki model, ali sumnjam da ce i Arcus Sport biti mnogo bolji za pocetnika s obzirom da se radi o veoma slicnim modelima.
Cinjenica je ipak da je Cularis daleko poznatiji i popularniji sto naravno ne znaci i da je bolji.

Ako ti je Easy Glider mali probaj Radian pro, nesto je veci ali stabilniji od dva koja si naveo.

cemu otvaranje dva ista topica?
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,9844.msg63769.html#msg63769
« Last Edit: July 24, 2012, 09:05:07 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #7 on: July 24, 2012, 09:23:36 PM »
Ponavljam kao u navedenom topiku:Easy glider je zakon, a nije bas ni mali 1800mm.Easy star II je isto interesantan oko 1300mm...Ali neka covek kupi sta mu se dopada!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #8 on: July 24, 2012, 09:27:57 PM »
Radian Pro je OK za pocetak.

poz
Veljko

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #9 on: July 26, 2012, 11:21:37 PM »
Hvala svima na javljanju i na savjetima, odustacu ovaj put od tih modela.... Stigao mi je air beaver od robbe-a

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #10 on: July 27, 2012, 06:02:58 PM »
Radian Pro je OK za pocetak.

poz

 :)aplauz:)aplauz:)aplauz
U potpunosti podrzavam mr. Magic.... Leteo sam obicnog Radiana... Super, kvalitet 2000mm, odlican set-up, a Radian Pro ima sve to plus Ailerone i Flapsove... I u zavisnosti od stanice ziliom kombinacija mixeva... Ima ih po srbiji recimo po 5 kom od svake a ima i delova koji mogu biti pri ruci u 7 dana, sto nisam bas siguran za ove druge, a i ParkZone je ipak Brand, mladja sestra hangar9

 (<--)  (:beer:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #11 on: July 27, 2012, 10:04:47 PM »
Radian obični je super (yay).Ja razmišljam  mmmm da uzmem i ovu PRO varijantu,kad se zajko vrati sa odmora,ima gomila zezalica da se podešava a poboljali su i kačenje krila .Po mom mišljenju oba super lete i oba su 2metra krila.Šta god sam uzimao od Parkzona nisam se pokajao i nisam imao baš ništa da doradjujem.
Evo uporednog testa:

« Last Edit: July 27, 2012, 10:11:13 PM by maxa69 »

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #12 on: August 09, 2012, 04:10:48 PM »
Zajko se vratio sa odmora i sada treba da padne konačna odluka za nabavku radiana pro.
Da li je neko sa foruma leteo ovu jedrilicu i kakva su iskustva iz prakse?Koliko je teži za let,kako se ponaša,da lije neko probao sve fazone sa mixovanjem da bi dobio one Crow,camber i reflex opcije.Koliko su one uopšte korisne u praksi?

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #13 on: August 09, 2012, 04:54:46 PM »
Zajko se vratio sa odmora i sada treba da padne konačna odluka za nabavku radiana pro.
Da li je neko sa foruma leteo ovu jedrilicu i kakva su iskustva iz prakse?Koliko je teži za let,kako se ponaša,da lije neko probao sve fazone sa mixovanjem da bi dobio one Crow,camber i reflex opcije.Koliko su one uopšte korisne u praksi?
Crow je koristan, reflex/camber bas i ne, pogotovu za pocetnika.
Crow ako ne dodelis nekom slideru,potencimetru ili umesto gasa na stanici moras da pazis posto ce model naglo da promeni karakteristike leta. Kolega sa nick-om nebeski ovde na forumu ima Radian Pro pa moze vise da ti kaze na tu temu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #14 on: August 12, 2012, 10:27:49 PM »
"Ak"hvala na pomoći.Uzeo sam ga pa ćemo videti kako će kod mene  (<--)