Author Topic: Pomoc pri izboru modela  (Read 8971 times)

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #15 on: August 13, 2012, 12:45:53 PM »
Zanimljiv štos  u vezi radiana _D:
Nešto ne umem da ubacim Vimeo video,pa evo linka ka stranici:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1308946&page=3
« Last Edit: August 13, 2012, 12:51:01 PM by maxa69 »

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #16 on: October 28, 2012, 05:05:19 PM »
Da ne otvaram novu temu, danas sam letio radiana pro, moj kolega ga je kupio kao prvi model posto je dosad vozio rc auta na nitro i jedan elektro heli, ne razumije se najbolje u povezivanje i sklapanje pa je to prepustio meni...
Nisam odusevljen ovim modelom sto se tice kvaliteta izrade, savija se puno doduse bilo je malo vjetra, nikako ga ne preporucujem za letenje po vjetru... U jednom momentu mi je pokusao mahati krilima kao prava ptica, jedva sam ga smirio...
Moram reci da je odlican model za pocetnike moze sporo letjeti i oprsta greske ali samo ako nema vjetra, sve u svemu ja sam ga takodje planirao kupiti ali sam odustao jer nije na mene ostavio pozitivan utisak sa cvrstocom konstrukcije...
Sad razmisljam kupiti diamond 2500 od art techa izgleda mi mnogo kvalitetnije ili cak neki od glassfibera... Pozdrav svima

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #17 on: October 28, 2012, 05:28:01 PM »
Ja ovih dana očekujem da u hangar sleti Pelikanov model Gama 2100 zahvaljujući Vladimiru - vpilic iz RC Srbije tako da se javljam sa utiscima za par dana!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #18 on: April 07, 2013, 12:02:57 PM »
Pozdrav društvo, da ne otvaram temu voleo bih da čujem da li imate neku preporuku za elektro jedrilicu raspona od 2-2,5m, uz uslov da ne bude od stiropora, znači nešto elegantnije ;) Uglavnom me zanima opušteno letenje ali da može fino da povuče  :jaki: Cena recimo oko 200e

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #19 on: April 07, 2013, 07:17:55 PM »
Pozdrav društvo, da ne otvaram temu voleo bih da čujem da li imate neku preporuku za elektro jedrilicu raspona od 2-2,5m, uz uslov da ne bude od stiropora, znači nešto elegantnije ;) Uglavnom me zanima opušteno letenje ali da može fino da povuče  :jaki: Cena recimo oko 200e

Sta podrazumevas pod opustenim letenjem, hvatanje termika il nesto drugo? Kada kazes da fino povuce, za sta ti to treba? Ne pitam bezveze nego ozbiljno jer moras mnogo preciznije da napises sta te stvarno zanima pa da probamo da pomognemo.

poz
Veljko

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #20 on: April 07, 2013, 07:50:50 PM »
Pa da, termika uglavnom a da povuce sam mislio da sa dobrim setupom moze fino i brzo da penje... ili neka univerzalna jedrilica, da se fino ponasa u svim segmentima :) Recimo da moze da se uklopi u F5J klasu i da ponese neku malu kamericu  mmmm

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #21 on: April 07, 2013, 08:13:41 PM »
Ma sve to moze sto trazis ali onda kosta ovoliko :) http://www.hyperflight.co.uk/products.asp?code=SPRITE%2DTHERMAL%2DE&name=sprite-thermal-e

A sada da ipak ostanemo u domenu realnog http://www.topmodelcz.cz/index.php?&desktop=eshop&set_menu_eshop_id=373

Baci pogled pa pitaj. U svakom slucaju budget ti je vrlo nategnut ako je u pitanju nesto novo. Druga je prica da odes u Madjarsku da pogledas neko F5J takmicenje i da onda tamo pazaris nesto polovno.

poz
Veljko

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #22 on: April 07, 2013, 09:06:10 PM »
Da,da :) Hvala ti, malo cu da procesljam "literaturu"   :sljus
Jbg budzet je uvek bio nategnut :)

Mozda ovako nesto... u opisu stoji bas ono sto trazim izgleda ;)

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #23 on: April 08, 2013, 12:56:15 PM »
Pogledaj oglase na Rc-networksu, uglavnom modelari prodaju potpuno opremljene ptice po razumnim cenama, i jedan mali savet ako ne planiras da se sa tim modelom takmicis u F5J-400 kategoriji ne moras previse da se opterecujes tezinom modela.  :)
Life is easy eat,sleep, fly!