Author Topic: Pomoc pri odabiru elektro pogona  (Read 8095 times)

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Pomoc pri odabiru elektro pogona
« Reply #15 on: August 08, 2012, 09:33:07 PM »
Hvala Veljko uspio si mi dati sve odgovore koje sam htio, i svaka cast na volji sreca pa se imam kome obratiti ovde... Ja cu jos odluciti koji brand da li axi ili hacker naravno iste velicine i snage pa ce porudzba pasti ove sedmice...

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Pomoc pri odabiru elektro pogona
« Reply #16 on: August 17, 2012, 09:45:11 PM »
Veljko uzeo sam motor ali ne onaj planirani nego e flite 110, onaj sam imao u vidu ali sam na ovaj dobio 2 godine garanciju pa neka izdrzi toliko bicu prezadovoljan za te pare, sad mi jos treba tvoje strucno misljenje po pitanju struje, fabricki se preporucuje esc od 85 ampera koji ja vec imam  i preporucuje se da radi na 8s do 9s... Posto ga ja hocu spojiti na 6s interesuje me da li ce se amperaza povecti ili smanjiti?  P.S. bojim se da mi ne izgori

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Pomoc pri odabiru elektro pogona
« Reply #17 on: August 17, 2012, 09:48:25 PM »
Mislim na esc da ne izgori...

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc pri odabiru elektro pogona
« Reply #18 on: August 18, 2012, 09:56:07 AM »
Ako je kV motora 250 onda sve ostaje isto kao sto sam ti rekao, ne boj se nista nece izgoreti.

Ako je neki drgi kV ne mogu sada nista da ti proveravam ker sam na odmoru i internet je prespor.


poz
Veljko

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Pomoc pri odabiru elektro pogona
« Reply #19 on: August 18, 2012, 11:28:44 AM »
vazi cucemo se kad se vratis, kv mu je 295...

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc pri odabiru elektro pogona
« Reply #20 on: August 26, 2012, 12:15:36 AM »
Po proracunu 19x10 bi bila sasvim dovoljna sa adekvatnim performansama i za barem 10 min. leta.

poz
Veljko

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Pomoc pri odabiru elektro pogona
« Reply #21 on: August 26, 2012, 01:38:20 AM »
pozdrav Veljko, evo sve sam smontirao sutra samo da nakacim krila podesim elerone i flapsove i bice prvi let pa cu ti javiti kako je bilo... zasad je na njemu 18x8 jer nju imam sutra cu ga taksirati pa cu vidjeti je li ona dovoljna...  inace juce sam testirao motor i esc i radio je 10 minuta bez bez propelera su se ugrijali malo ali ne previse a sa propelerom nikako, sutra cu sve znati.. pozdrav i hvala jos jednom za savjete

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc pri odabiru elektro pogona
« Reply #22 on: August 26, 2012, 09:11:36 AM »
Letece i sa 18x8 ali bice lose performanse.

Nemoj vrteti motor nikad bez elise na punom gasu jer tada postize vece obrtaje nego sto bi trebalo.

poz
Veljko