RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Kineski helikopteri - za i protiv!?

<< < (3/15) > >>

dejanxx:
Tuzno izgleda kad se covjek javi za pomoc a drugi ga ismijavaju (:sok:)
Mislim da svrha ovog foruma nije ismijavanje necijem ne znanju nego suprotno...
Ja sam jos uvijek pocetnik ali za 3 mjeseca sam naucio dooosta putem ovog foruma zahvaljujuci ljudima voljnim da pomognu i ovim putem im se zahvaljujem...
Podrzavam misljenje clana: IVAN3D!

Vaci:
Norrin.... uhhhh.... posle teskog dana teski ljudi postanu jos tezi.... ovo je forum o svemu i svacemu sto je interesantno bilo kome, a ima veze sa rc hobijem. Tema koju sam pokrenuo je bas o tim igrackama gde ljudi treba da napisu ako zele neko svoje iskustvo, a ne da ismevaju nekoga o kome nemaju pojma i ostavljaju komentare koji nemaju veze sa temom. UVEK ima neko dezuran ko se pravi pametan.

Ivane hvala sto si svojim primerom pokazao da ljudi treba da procitaju naslov teme, komentare, i onda da kazu ako imaju sta, a ako nemaju da cute.
Imam vec Trex100X i nimalo mi se ne svidja. Uzasno skup za ono sto sam dobio. Sada vec od silnih modova ne lici na sebe, zakacicu neku sliku kad ga osposobim. A FP100 je isto to, vise nego duplo jeftinije, a ljudi kazu da dobro leti. Bilo bi interesantno kada bi neko vozio i Trex100x i FP100 pa da ih uporedi.
A ovo sa linka je heli na koji sam mislio kada sam otvorio temu. Imao sam ga. I veruj mi, njegova namena je da se ljudi uce na njemu ili zezaju u maloj prostoriji u toku zime. Vecina stvari tog tipa je uzas blagi, ali ovo uopste nije bilo tako lose. Vise sam se zabavio sa njim nego sa Trex100x, a kosta 4 puta manje.
Zato sam otvorio temu, ako neko ima neki kineski model a da je bio bas zadovoljan njime, voleo bih da podeli to. Da se razumemo, recimo i Walkera je iz Kine koliko znam, ali ne spada u tu grupu o kojoj pricam.

IVAN3D:
Pa da kazem da sam citao da se ljudi zale na T-rex 100 a hvale njegovog kineskog brata FP100 kog sam ja kupio svom sinu za 2. rodjendan.

Mislim da je cena od 45$ (model+postarina) OK narocito sto je stvar proverena bar u mom slucaju. Verujte mi leteli smo ga milion puta i leti do bola a upravljanje je fantasticno a o stabilnosti repa koja je na mene ostavila nevidjen utisak suvisno je govoriti. Padao je milion puta (vole deca a i odrasli da probaju) i nije mu apsolutno nista pa cak i kad nakon pada ostave palicu gasa u plusu (to je mnogo tesko da deca skapiraju da odma skinu gas  :sljus).
Dolazi sa dve baterije i USB punjacem za racunar odnosno isti punjac se moze povezati i na njegovu stanicu.
Leteli smo ga i napolju i po ne tako mirnom vremenu i leti odlicno dok mu vetar nije prejak a i onda ima "dual rate" dugme pa se moze leteti i u tim uslovima.

Ja ga toplo preporucujem i eto cak mogu da obezbedim (u skladu sa slobodnim vremenom) i probu pre nego sto se neko odluci za porucivanje....


pozzz   ()-()

DrazaFFT:
Pozdrav svima na forumu, kada je vec tema kineski helikopteri imam nekoliko pitanja jer sam apsolutni pocetnik u svemu ovom.

Za pocetak da kazem da sam pre par dana bez ikakvog predznanja kupio kod kineza helikopter JC 307, planirjuci da se s njim igram sa svojim cetvorogodisnim sinom, odma po prvom pokusaju leta otpao mi je jedan teg sa flybar-a tada sam malo trazio po netu i otkrio citav rc svet... Da ne bih duzio ono sto me interesuje je da li uopste postoje rezervni delovi za ovaj model i ako ne da li mogu da stavim komplet nosace elisa i flybar sa nekog drugog modela, npr. Flash 3ch. Dalje me zanima da li se ovaj model moze da posluzi kao pocetak jednog neplaniranog hobija ili mi treba nesto kvalitetnije.

Unapred hvala, Drazen.

Vaci:
Laka popravka, zalepi teg nazad sa super lepkom ili epoxy lepkom, samo vodi racuna da je flybar balansiran. To je to.
Druga stvar, sve je to djubre kod kineza. A ti si kupio 2 kanalni heli... ja ne bi kupio ni 3 kanalni... treba ti bar 4 kanala i mode 2 kontroler da bi poceo sa ovim hobijem kako treba. Ja sam poceo sa kineskim Z008 i to je VEOMA redak biser kod kineskih helikoptera koji je nesto vredeo. Kostao je 3000din.
Ako zelis da ne bacas pare, onda ulozi bar malo vise u nesto dobro. Svi helikopteri koji koriste flybar sa tegovima samo kao Bell sistem nisu nesto sto ce te drzati u ovom hobiju. Kupi helikopter ili sa lopaticama kao Hiller sistem (Bell-Hiller) ili flybarless helikopter. Ja sam davao i po 120 eura na helikoptercice sa klasicnim flybarom i nije to to.
Ako bas nemas para kupi FP100 kao sto je Ivan3D napisao u ovoj temi, kod nas kosta oko 50-60eura mislim. Jeste sa tim obicnim flybarom ali eto... nije lose za te pare.
Ako zelis da krenes dobro sa ovim hobijem kupi neki Blade recimo mSR X koji je 150e. A ako zelis da STVARNO ispadnes pametan i da se stvarno bavis ovim hobijem, kupi Dx6i stanicu i BNF verziju mSR X helikoptera za pocetak, to mu dodje nekih 240e. Ali sa tom stanicom ces kasnije kupovari BNF verzije helikoptera i tako ustedeti novac dalje, a dobijas super stanicu sa svim sto ona donosi.
To je moje misljenje. Ja sam potrosio oko 300-400 eura na helikoptere i delove i na kraju nemam ono sto bi trebalo da imam. Da je meni neko ovako rekao kada sam pocinjao, sada bih ga vodio u kafanu na veceru.
Pozdrav

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version