Author Topic: Dusan  (Read 16162 times)

Offline munjeviti

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: Dusan
« Reply #45 on: March 08, 2014, 10:51:39 PM »
Svaka cast kolega,  jedna opaka onroad makina jos i benzinac  :)aplauz  ()-()

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Dusan
« Reply #46 on: March 08, 2014, 11:02:06 PM »
Nije benzinac.. Nitro je… razlika velika… benzinac se vrti na 7-8000 RPM.. a covek lepo napisao da se njegov NITRO motor vrti na 29.000 RPM i postié 80 km/h … auto je 1/10 ne cuh jos da ima toliko mali benzinac.. nije iskljuceno.. benzinci su za vece-teze modele automobila monstere, veliki teski motori…
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline munjeviti

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: Dusan
« Reply #47 on: March 08, 2014, 11:10:19 PM »
jest jest moja greska zaneo sam se ()-()

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #48 on: March 08, 2014, 11:35:45 PM »
I moja je.... sta ces.... elektricari :D

Al posto Zajko poznaje materiju, znam koga cu da cimam za ozivljavanje   :big smile

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Dusan
« Reply #49 on: March 09, 2014, 12:04:57 AM »
Ne poznajem ja automobile bas toliko, ima tu i mnogo jacih Faca na forumu, BigNeda kad ga pogleda samo on fercera.. mi ostali se samo lomimo i patimo… Doduse, kad motor radi.. onda sam nekako usao u fazon da ga doteram da lepo vrti, alii kad ne radi i ako "duva"e tu nastupaju "Face" Dule, BigNeda, Duke i ostali…
Za pocetak, ako je polovan,a tako sam nesto skapirao, zameni sva 3 creva za nova i svecu, pa udri po poteznici, a ako pukne stavi spin-starter… Za mene je ta poteznica, uvek bila "letnji dan do podne"zamena kanapa i vracanje opruge… Brrrrrrr…
Rasturi diff operi i imam odlicnu gusciju (od Guske) mast za namazati kod sklapanja, kad god sam nesto namazao sa njom, nikad ga vise nisam otvarao, ne znam zasto.. ali je tako… i ja sam se smejao, ali mi doneo covek iz servisa Volvo kamioni  mmmm ;namig
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #50 on: March 09, 2014, 12:16:46 AM »
Sto se tice standardne auto mehanike tu nemam problema, dugo se vec bakcem sa auticima. Ali jedini nitro motor koji sam ikada upalio bio cox 0,8 i to pre jedno 20 godina...
Polovan je pa je zato danas imao kompletan overhaul. Bio je prilicno zapusten, cak i sasija napukla na jednom mestu, al sam dobio jos skoro ceo jedan u delovima ukljucujuci i sasiju i motor, pa je sve to sredjeno. Nisam se toliko umazao jos od sredjivanja MZ-a....
Sva mehanika sredjena, ociscena, podmazana, zamenjena ulja, ostao je samo motor. Nema pull start nego spin starter kom fali jednosmerni lager. Ima tu jos nekih sitnica koje ce trebati, tako da se svakako gledamo ovih dana ;)
« Last Edit: March 09, 2014, 12:24:01 AM by dusan.milenkovic »

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #51 on: March 23, 2014, 03:00:39 AM »
Dok se cekaju jos neke stvari za Nitro (npra da mi neko pomogne da upalim govno na duze od 6 sekundi...), uzeo da konacno zavrsim skid plate za rockhard.... Hteo prvo samo prednji da napravim, al pokloni mi drugar parce durala od 1.5mm koje je kao stvoreno da se od njega uradi cela sasija... I etoooooo
Staru plasticnu sasiju sam lepo ocistio i osmirglao odozdo, namazo epoxijem i zalepio alumuluminimum odozdo.... Da bi se to lepo steglo i ostalo tu gde treba, iskoristio sam sve rupe na sasiji da kroz njih prisrafim 2 komada kako bi to bilo stegnuto kako treba. Kako sam to poceo pre desetak dana, a nikako da zavrsim zbog posla, taman se epoxi lepo stego. Malo testerisanja, malo smirglanja i eto sasijeeeee.... Naravno u istu sam ukljucio i prednji i zadnji skid plate, tako da sad nema mozganja da li ce isti da se odvali kad zveknem u nesto.... Sutra test da vidimo kako radi, a sad eo par slika....














 
Toliko za sada, sutra malo iz voznje, a mozda i neki mali video.
« Last Edit: March 23, 2014, 03:07:45 AM by dusan.milenkovic »

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #52 on: April 05, 2014, 07:30:00 PM »
Da se javno zahvalim Bignedi za ozivljavanje Nitro BMW-a. Nadam se sutra da ce malo da se osusi pa da opletem malog po parkingu :)

 ()-() ()-() ()-() ()-()

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Dusan
« Reply #53 on: April 06, 2014, 03:10:19 PM »
Uf bre mocna masinica  :big smile
POstavite neki video.
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #54 on: May 03, 2014, 05:30:02 PM »
Konacno stigaoooooooooo  (yay) (yay) (yay) (yay) (yay) (yay) (yay) (yay)