RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790

<< < (3/3)

Nenad Miklusev:
Svenson "PRIMA"



The PRIMA is the ideal aileron-trainer, thanks to its simple and sturdy structure it can be built by modelers with very limited experience. When it comes to flying the PRIMA, we recommend an engine from .15 to .19 (2,5 to 3,5 cc) for basic training.
Switching from a .19 to a .23 (or even a .29) will then make the PRIMA fully acrobatic. This kit contains all the die-cut balsa and plywood parts, a full-size drawing showing both wing-halves, nose- and main landing-gears, all necessary control- horns, nylon hinges and nylon wing mounting screws, assembly instructions, etc

i dimenzije, na francuskom, za motor 2,5-3,5ccm(i do 5ccm)
    *  Envergure: 1390mm
    * Longueur: 97 mm
    * Surface: 31 dm²
    * Poids: 1800 g
    * Motorisation: de 2.5 à 5cc 2T
    * Fonctions: Profondeur, ailerons, dérive, moteur


Prema tezini i povrsini, MotoCalc pa izracunaj motor i baterije, bice to malo tezi model, nema srece u konverziji klasicnog glow modela u elektro ali moze se naterati da leti,
Srecno.

banga:

--- Quote from: magic on December 13, 2008, 03:57:38 PM ---Banga,

Ako nisi ranije leteo dobro se prvo navezbaj na simulatoru!

Pozdrav

--- End quote ---

letio sam stekao sam nesta iskustva ovo leto morao si me terati sa livade samo sam mjenjao baterije, naravno prvo sam malo na simulatoru i odma model u ruke i na livadu ali polako jos se ucim iako vec neke exibicije izvodim hehehhe

a nenade tnx na ovoj slici ja nisam imao srece bas u potrazi na netu znam da je predvidjen za benzinca ali planiram ubaciti ovaj motor vec kad sam ga nabavio mislim da bi ga morao vuci


i da dali je ovo tvoj model ili si nasao na netu mislim na ovu prvu sliku

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version