RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

Zagi wing

<< < (3/19) > >>

mtesa:
Ja radim ovako, pa ako ti pomogne....
CG izracunam na stranici http://wingcgcalc.bruder.com.br/en_US/
Zatim sa donje strane iscrtam liniju koja je okomita na spoj krila i od vrha je udaljena za dobijeni rezultat za CG.
na otprilike simetricnim mjestima, postavim po jednu malu "kuglicu" vruce plastike. Ove "bradavice" mi je lako napipati rukom dok drzim model u rukama i lako provjerim CG.
ispod sam skicirao kako sam napravio "CG stand" od 10x10mm smreke. na vrhovima je preuvelicano prikazana obloga od spuzve, koja sprecava ostecenje modela.

nadam se da sam pomogao

zbabic:
@radisa.radic
Proveri ponovo mere koje si uneo u CG kalkulator. Uracunaj i elevone u mere od krila. Ako si koristio mere sa rcwings- , CG bi trebao biti jos nazad, 20- 22 cm od "nosa" (vrha Zagi- ja). Kad postavis sve od elektronike, bateriju pomeraj da dobijes ravnotezu, ali nemoj previse napred da je postavis (nemoj na sam vrh, oslabices ga). Prilikom nezgodnog sletanja ili pada na vrh moze doci do loma. Mozes da balansiras dodavanjem olova za pecanje (vodi racuna da to povecava tezinu).
*mtesa je dao jednostavno, a funkcionalno resenje za"CG stand" koji moze i od celicne zice (2mm) da se napravi. Kao i postupak balansiranja.

radisa.radic:
HVALA NA POMOCI MOZDA CU JOS MALO DA VAS GNJAVIM ALI TAKAV JE SVAKI POCETAK JESAM KORITIO SA ONOG SAJTA NACRT RASPON JE 120 CM SAMO NISAM UNEO MERE SA ELERONIMA MOZDA ZBOG TOGA MI JE IZBACILO 14.25 CM CENTAR JOS JEDNOM PUNO HVALA...

zbabic:
Ma nema problema, sve sto te zanima, pitaj (ja nemam neko bogato iskustvo, ali krenuo sam da ga skupljam). Uvek ce se naci neko ko ce dati dobar savet. Bitno je da se nesto pravi, radi, a pre svega leti!

radisa.radic:
Evo da podelim sa vama model je pri kraju tezina je 525 grama nadam se da je ok ostalo je da se presvuce drugi put nekom trakom u boji i to je to CG je od 19 do 21 cm ali zalepicu samo bateriju pa da probam u slobodnom padu bez motora dali je sve ok i da vas pitam dali eleroni treba da budu poravnati sa krilom ili malo na gore....slikacu kad bude sve gotovo..

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version