RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

Prvi benzinski motor

<< < (5/5)

saxpg:

--- Quote from: zgrujic on December 15, 2008, 05:05:36 PM ---

Hteo sam samo da pokazem da elektro motor priblizno iste mase 1570-:-1584g kao i gore pomenuti benzinac ima vise nego duplo vecu snagu 6.5-:-3kW, i sto rece GILE, ne mirise, pa te zena nece izbaciti iz stana. A isto ide na benzin - kad punis bateriju iz akumulatora sa automobila. Uz motor na mesavinu ti treba i sredstvo za pranje ulja sa modela...
 (res)
Ne potcenjujem motore sa unutrasnjim sagorevanjem, to je prica, a i ljubav za sebe. Samo pokusavam da budem praktican! Ako covek nema iskustva, nek prvo dobro pogleda sta ostali imaju i kako radi, pa nek se tek onda upusti u kupovinu.


--- End quote ---

Ovu pricu sam i pokrenuo kad sam vidio bas taj motor. Motor kosta 150dolara plus postarina jos nekih 50, pa ESC jos nekih 80 dolara a baterije za to cudo da ne pominjem.
Mislim da je benzinska varijanta jeftinija upola, doduse naravno samo kod manjih modela.

dule:
Ja sam jedan od onih kome su oci ispale zbog kineskog motora.Potpuno se slazem sa Mircetom da ako zelite benzinca, bolje se strpite malo i ustedite novca a onda kupite sebi neki brendirani i provereni i necete imati problema.Meni licno benzinci cine veliko zadovoljstvo u letenju,sto zbog zvuka ,sto zbog ekonomicnosti itd.Sto se tice elektronskog paljenja ,mnogo je bolje ali u kombinaciji LiPo i linearac.Kad dodjes na livadu ,dopunis bateriju 15min. i ceo dan letenje.Ja nisam uspeo da potrosim preko 1l benzina za ceo dan.Sto se tice ulja od mesavine,nema ga ,jer treba koristiti one rejsing sintetike i to 2% mesavinu.Sto se tice prijemnika ,sve ono sto je Mirce rekao ako se ispostuje ,nema problema.
Jednom nastelovan benzinac ,jednako puno zadovoljstvo(brendirani i nemoraju da se steluju).
Moja preporuka za benzince je Saito 36,DL-50(malo ima zezanja),ZDZ i moj omiljeni MVVS 45 magnezijum(ali u full opremi).
Tolko od mene!
Pozdrav

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version