RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

Prvi benzinski motor

<< < (2/5) > >>

misha:
da li neko zna koji trenutno najmanji benzinski motori postoje a da vrede.
najmanji koji sam nasao je 15cc. u principu, trebao bi mi neki ekvivalent za glow.60 - 0.70

saxpg:
Hvala na brzim odgovorima. Koliko sam shvatio bolje da se ne upustam u ovako nesto.
Ja sam pomislio ako se za ovako male pare moze kupiti neki ovakav motor sto da ne.
Sve sto trenutno koristim u modelarstu je kinesko, motori, baterije, punjaci, ESCi...,
pa rekoh mozda i ovo jes Kinesko ali ako rad ajd da probam. Medjutim ako su takva iskustva
necu se upustati u to.

Mozda sam se ipak primio zbog one kineskinje koja ga onako nezno drzi, ko zna...

marko:
Miso, manji benzinac od 25 kubika ne bi trebao stavljati na avion.
Benzinci su generalno gledano slabiji po snazi od iste velicine glo motora, a tezi (cak i sa elektronskim paljenjem, ne zaboravi da ti treba extra baterija za struju za svecicu).
Za sada je tako, a tehnologija napreduje, tako da je u buducnosti svasta moguce.
Moja preporuka je da sve ispod 25-30 kubika treba biti glo.

GILE:
Moze na ovu temu svasta da se pise.
Moje iskustvo je sledece:
- Benzinci smrde dok se transportuju i ako se ne skladiste u garazama ili radionicam. (Zena vas protera iz stana ili kuce)
- Trose jeftinije gorivo.
- Imaju manje snage ili ti dostizu manji vrsni broj obrtaja.
- Ako su sa elektronskim paljenjem prave smetnje pa traze poseban nacin ugradnje komande gasa.
- Pozicija karburatora vrlo cesto trazi difuzor.
- Posto nose vrlo velike elise svako kacenje trave ili krticnjaka izaziva havarije na motoru.
- Kada se jednom savlada nacin paljenja (to jest nauci koliko treba nasisati goriva) lako pale.
- Potrosnja im je manja od GLOW varijante.
U svakom slucaju volim mog MWS-a 26ccm tek sam ga razradio sledece sezone ide u punu eksplataciju.
Tolko za sada od Gileta

marko:
Pozdrav Gile.
 Tvoj MVVS je preradjen glo motor u benzinski, naravno uz izmene (karburator, stepen kompresije, itd ...).
Ali najinteresantnije je da MVVS tvrdi da je snaga tog benzinca potpuno ista kao snaga iste velicine glo motora (ako se ne varam 3.7KS isto kao kod na primer O.S Max FX-1.60 ).
MVVS je onda odradio sjajan posao promene sa glo na benzin.
Mozda ce mo videti na primer i nekog O.S.-a kao sto vec postoji SAITO u benzin varijanti (na forumima sam vec video da su neki likovi uspesno prebacili Maxa 1.6 na benzin bez ikakve izmene, cak sa originalnim karburatorom, ali i dalje je gorivo sa 10%-20% ulja zbog toga sto je motor ipak predvidjen za alkohol).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version