RC MODELI AVIONA - SUS > TRENAŽNI MODELI

Amateur

<< < (2/6) > >>

Sava:
Ma dvoumio sam se da li da objavim rad, gotov je on pre desetak dana. Elerone nisam u ovoj verziji radio, ali jedan mikro servo neće ništa poremetiti, napraviću još jedna krila to bar nije problem.Njegovi originalni servoi su bili kao dečija cipelica, pa je lepo leteo. Sada ima tri mikro servoa i rezervoar od 50ml. Tako maleni rezervoar nemaju ni u HK pa sam ga napravio od flašice od acetona. Guma koja ide u sve rezervoare zajedno sa cevima seda original u vrat flašice kada se odreže navojni deo. Sada je minijaturan i seda u predviđeni prostor kao da je za to pravljen. Model je malo  nosat, ali to ću doterati baterijom tako da neće biti dodatnog balasta.
Ovih dana planiram da ga presvučem folijom pa na livadu. Treba da zameni onu pobegulju Westerlija koga je sada teže leteti nego akrobatu. Valjda se sav iskrivio, vrag da ga zna, na oko deluje OK.
Slikaću gotov model pa objaviti  (<--)  4e

Anakin:
Neka je sa srecom! Ovaj ima sve preduslove da nasledi pobegulju!

raddde:
ja navijam za klot krila  ;namig
moze malo smole i platna tu gde idu gumice+trouglic rebro-napadna

graupner je u drugoj verziji smanjio nepokreti deo horizontalca 30 posto, jer je ovo bio prestabilan model

ali to je amater II ,sto nije tema ovog posta ;namig

Sava:
Odlično primećeno, posle slikanja je urađeno to ojačanje, na izlaznoj ivici je stavljen avio-šper od 1mm. Napadna je ojačana tkaninom i sve će biti prekriveno folijom, znači nevidljivo. Drugo krilo ću raditi sa plankiranom napadnom i izlaznom površinom zbog isecanja elerona jer u pitanju  ipak prilično krhka konstrukcija. To krilo će biti drugačije ojačano, ali iste geomtrije, osim "V" ugla koga ću smanjiti na 1 stepen. Karakteristično za ovaj model je i ugao motora prema dole koji iznosi čitavih 9 stepeni. Naravno da je sve povezano sa profilom krila. Pozitivan ugao horizontalca je 1,5 stepeni. Na prvoj verziji ovog modela i horizontalac se kačio gumicama kao glavno krilo, ali je to posle promenjeno.

SABURO:
Jako lep projekat, jedva cekam nastavak.

 :)aplauz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version