RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

CMP Cessna 182 Skyline

(1/6) > >>

misha:
Ovo je nova ptica koja je doletela iz USA. Zasto odatle? Pa tamo je cena 99$ a ovde u staroj dobroj evropi 150 Eura. jedino sto neko da donese kutijcinu ali i to je reseno.
Komplet je ARF i izuzetnog kvaliteta (na prvi pogled). veliki broj delova je od fiberglasa tako da sve prilicno realno izgleda.
Evo prvih slika delova iz kutije a i 2 slike kako bi to sve trebalo da izgleda kada se sastavi.

Dakle, proizvodjac je CMPRO (China Model Productions)

Model: Cessna 182 Skyline
Raspon krila: 1650 mm
Duzina: 1250 mm
Tezina: 2950 - 3100 g
Profil: Naca 2412
Povrsina krila: 36.5 dm2

Potrebno je jos  5 kanala stanica,  7 servoa
Motor: 2-taktni 46-50 ili 4 takta 52-63

Dejan Dobricki:
sve je super samo moje misljenje je da bi trebali malo jaci motori od ovih koji su na specifikaciji ,ali ako vec imas takve stavi te  naravno da ce leteti :mhm

leonardofibonacci:
Jao, obozavam ovaj model! Planiram da ga nabavim u blizoj buducnosti. Mnogo srece i da je skoro vidimo u vazduhu.

Dakyle:
Svidja mi se, jako.... (<--)

Bi je prodao mozda  mmmm

misha:
sto se motora tice, pratio sam po forumima i razgovarao sa ljudima koji su ih sklopili, os max 46 je dovoljan i dosta njih ga leti sa nekim od 46 motora, ali kao sto mnogi iskusniji kazu nikada nije dovoljno snage. kao solidna kombinacija se pokazala i elektro varijanta

Motor: AXI 4130/16
ESC: Jeti 77
Battery: Thunder Power Extreme 6s 5000

sa ovakvm setup-om na pola gasa se leti 12- tak minuta. dugo sam razmisljao i o ovoj varijanti medjutim za neko normalno letenje bi trebalo mnogo baterija, pa mi se varijanta glow motora cinila prikladnijom. na kraju sam odlucio da cu montirati Saito 72 tako da ce imati sasvim dovoljno snage.

za sada nije na prodaju.  :mhm

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version