RAZNO > MATERIJALI / TEHNIKE OBRADE U MODELARSTVU

Zica za komande

<< < (3/5) > >>

Daki:
Zice od kisobrana i suncobrana su uglavnom  od nekog celika, najlosijeg ali i dalje previse tvrdog da biste mogli rucno da narezete navoj (ja barem nisam mogao, ali sam sredio jedan suncobran za stajne trapove, mozda je to bio neki kvalitetniji suncobran), ista je prica i sa zbicama od bicikla. Licno izbegavam duge poluge, ali kada nema drugog izbora onda karbonske cevcice sa rudom za varenje i termobuzirom na kraju, i vijuskicom od 2mm za srednje modele. Na vece modele, npr. jedrilicu od 3.5m sam stavio karbonske cevcice sa navojnicama od 3mm (kupuju se na metar, ali ne treba da vire vise od nekih 5cm iz karbonske cevi) i vijuskicu od 3mm. ()-()

saxpg:
Ja sam prije par godina sa Hobby Kinga narucio ova klijesta

Ispostavilo se kao super investicija.
Sto se vodjice tice, jos jedna od stvari koja moze da se dobro iskoristi su zastavice iz McDonald restorana koje dijele klincima za rodjendane i sl.

igorpl:
Dobra su ta klešta šteta je što nema kod nas da se nabave.
Ja uglavnom to radim sa špicanglama i dosta je jednostavno.

pnedic:
I ja sam se bio ranije "napalio" na ova Z-bend klesta sa HK (jesu super), medjutim kada sam video koliko kostaju, ustanovio sam da za te pare mogu da nabavim stvari sa HK koje su mi ipak potrebnije. Onda sam malo pregledao youtube i pronasao nekoliko inteligentnih, "kucna radinost" fora za pravljenje tih Z omcica.
Ja se na kraju ipak zadrzao na prostim spicastim klestima. Nije uvek idealno ali zadovoljava potrebe.

mracni:
Ja licno na prvom depron piper cub-u sam stavljao obicne cevcice za kucnu upotrebu , skratim je do onog rebrastog dela ...

Jednu stranu navucem na zatvorena spicasta klesta da bi je malko rasirio , onda navucem drugu isecenu polovinu i sve tako ...

malo obmotam sastav selotepom da to bude bas bas sigurno i to bi bilo to  ...


Realno zbog same debljine cevcica imaces malko praznog hoda ukoliko su te celicne zice slabe ... ali ako ti je hica i volis sve sam da uradis bez da kupujes delove ovo ti je odlicno resenje ...


Iz licnog iskustva koje je veoma skromno , nista lepse nego kad sklopis avionnche od sopstvenih izuma i on na kraju uspesno leti :D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version