RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

POLIKARPOV PO2 1:6

<< < (2/6) > >>

mirce:
Sudeći po tempu kojim se pravi Stuka, Polikarpov će biti otprilike 2032...  :big smile

Šalim se, naravno...

Pozdrav iz Sente

 (pijemo)

drjack:
Gabore vidi ga.

Ovaj PO-2 je jedan od 7 letecih u svetu. i na njemu je sve original. Imao sam priliku da se popnem na njega i da od ljubaznog vlasnika saznam puno detalja. Restauracija je zapoceta u jednoj Splitskoj garazi da bi kasnije bio prebacen u hangar na Splitskom aerodromu. Nekada je bio u vlasnistvu Aero kluba Zadar i zvali su ga Zadar Expess. Avion ima burnu istoriju , bilo je i prevrtanja i lomljave ali je na kraju ponovo poleteo.  Zavrsen 2014 godine. U obnovu aviona bili su ukljuceni i mehanicari  iz Srbije koji su pomogli oko motora i jos nekih delova za avion. Avion je dobio i novo platno. 

Fascinantno je kako lagano i jednostavno leti, a njegov pilot  se bukvalno igra s njim u letu. Neverovatna masina.

Ove godine  je isti aeromiting zakazan u Sinju 20 avgusta i letece naravno i PO-2.















 

mirce:
Ovo je super za ozbiljan skala projekat, sve imaš "na dlanu"...

Možda bi se moglo razmisliti da se model poveća na 1:5 ili 1:4 skale... Uf, to bi bila modelčina...

Mana ovakvog aviona su dva krila i veoma mnogo vremena da se sastavi i rastavi, pogotovo ako su sajle za ukrućenje krila u funkciji.
Ovakvi modeli se lete na višednevnim takmičenjima, jer kad ga sastaviš onda nema rastavljanja do kraja manifestacije.
 
Dalje, po meni, ovo je daleko kompleksniji projekat od Stuke, Fokewulf-a, P 47...

Svakako se radujem da ćemo imati prilike da gledamo kako ga Gabor pravi...

 (pijemo)

nedbojsa:

--- Quote from: drjack on August 04, 2016, 11:24:54 PM ---zavrsen 2014 godine. U obnovu aviona bili su ukljuceni i mehanicari  iz Srbije koji su pomogli oko motora i jos nekih delova za avion.
 

--- End quote ---

Taj mehaničar je Pepi iz Kraljeva, postoji još jedan motor sa PO-2 kod Pepija u Kraljevu nedavno mu je udahnuo novi život.

Gabor:

--- Quote from: mirce on August 04, 2016, 10:07:51 PM ---Sudeći po tempu kojim se pravi Stuka, Polikarpov će biti otprilike 2032...  :big smile

Šalim se, naravno...

Pozdrav iz Sente

 (pijemo)

--- End quote ---

Phahh, da  :_D Samo ne treba zabiraviti da sa Stukom sam imao dosta poteškoća, pogotovo u početku... A i prvi mi je ozbiljan projekat. Ja se ne brinem za rokove, polako ali sigurno sklapaju se modeli, radi se i na Stuki... Sad je malo tesna radionica, ali radimo i na tome da još jednu prostoriju osposobimo za modele  :big smile

Da, to je sigurno da neće biti posao od mesec dana, ali opet. Volim ja te izazove 

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version