RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

karika

<< < (2/5) > >>

dejan_ts:
sobzirom da nisam u mogucnosti da kupujem kao sto se pojedini  razbacuju i nemaju pojma sta kupuju ja sam u stanju da napravim bilo sta pa makar i po hiljadu puta da se pozabavim time i da na kraju uspem ,u ovom sportu tj hobiju nije rec samo o kupovini ,kupiti se moze bilo sta ,fora je napraviti i biti modelar a ne kupovati i trgovati ,za gospodu anti modelare koji nemaju pojma sta se sve moze napravi ovde kod mene ,zamolio bih da se ne mesaju u ovu temu ,u suprotnom ljudi koji bi mozda i da probaju ovo da prave kad procitaju vase gluposti od pisanja automacki im se smuci dalje citanje i beze od ovakve teme

zamo je sto vise ovaj forum nema tu tematiku kao nekada da svi uskacu i daju koje kakve savete vec samo lupetaju kojekakve gluposti i miniraju topike

drjack:
(res) Deki samo napred,  pusti ga, lik ne zna kakvom se modelarčini obratio. Samo ti guraj napred sa ovim i piši. Siguran sam da u firmi imaš i mašinsku  podršku da ih napraviš.   

A on je sve o sebi rekao ovde:

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,15003.0.html

Sa posebnim osvrtom na prvi red strane 2  navedenog topica,  ako je neko sl. zaboravio. 
A tu je  i vrlo efikasan lek .

Joja:
Dejane, samo da znas, u NS livnica 27. Mar je bila ogromna fabrika koja je proizvodla dosta komponenti za motore, a jedan od proizvoda su bile i karike. Vrlo ozbiljna forma sa mnogo zposlenih radila je dobro (ali nekome to nije odgovaralo pa je sada UNISTENA) proizvodeci karike imala je cak 40% skarta. To znaci da to uopste nij jednostavno napraviti, pa cak i za one koji se usko specijalizovano bave sa time. Znaci, postoje "karike" i prave karike. Pravu kariku ti neces moci da napravis jer bi ti za to trebalo mnogo stvari koje verovatno sada nema ni Petoletka. Evo ti jedan link:
http://www.karike.co.rs/busenje-radilica.html
Ja sam za pravljenje uvek bio i imam ozbiljnu radionicu, ali se nebi upustao u pravljenje prave kareke, jer se one rade livenjem posebnog materijala + .......
Neki puta je 1000 puta bolje da kupis (ako mozes).
Pozdrav

marko.jovanovic:
Samo napred mudrijaši i veliki inženejri i da ne zaboravim O VELIKI MODELARI!
Samo da vas podsetim da malo prelistate neku literaturu pre nego što krenete sa budževinama, bešavnim cevima i kojekakvim materijalima koji nisu adekvatni nameni.
Što bi neko reko od govana se pita ne pravi.
Kada razmažete tu istu kariku po stublini ili ta ista karika izdere stublinu na startu setićete se da je nekada ipak bolje prepustiti to ljudima koji zarađuju i to rade godinama...
Slažem se da pstoje ljudi koji su radoznali, među kojima sam i ja sam i sve bi da prave i probaju ali onda posle cele priče kada prođete uzduž i popreko i kada posle silnih vaših eksperimanata uništitie zbog inata par stublina e onda će vam valjda doći iz dupeta u glavu i shvatiti da je ipak bolje platiti.
Karika ne košta milion dolara....
I vijak može vrlo lako na strugu da se pravi pa što ga onda kupujete u gvožđarama?




dejan_ts:
vidis Igore ako si ti neki kevic ili caletov mezimac ja nisam,ja sam naucio da radim i da se malo pomucim da to bude to kako treba ,sobzirom da sam iz kraje gde ima puno inzenjera i ljudi u svim delatnostima metalurgije i razne obrate ovo je jako dobra tema ali sta vredi kad se ti decko ne razumes u masinstvo i izradu pojedinih delova ,
vidis imam srecu pa sam nasao razne materijale zahvaljujuci petoleci i danas su mi ustupili brdo materijala od ceka bih mogao da je pravim ,dat mi je tehnoloski postupak kako ide i od sutra u mojoj radionici cu zapoceti izradu karike
druga stvar ,i ako sjebem tu stublinu nece mi biti problem da je ponovo formiram jer imam ovde razne termicke obrade i razna dodavanja da bih ponovo vratio u prvobitno stanje ,a radi se o motoru koji je pregoreo jer je ko zna koliko tona goriva pojeo i sagoreo ,tako da mi nece biti zao i da ga sjebem do kraja ,niti zalim vreme koje cu da potrosim na njega niti truda ni rada oko toga ali jedno znam sigurno ,naucicu koliko toliko nesto o tom famoznom postupku pa cu nesto znati ,i da ne uspem opet znam da sam probao i dao sve od sebe da to bude valjano kako treba
sobzirom da ne volim mnogo da pisem po forumima zamolio bih te da zaobidjes ovaj post jer koliko vidim i citam na mojim pp porukama ovde ima puno ljudi zaintresovanih oko ovoga ,ali naprotiv nece da se oglase jer ima osoba poput tebe i nezele da se raspravljaju i teraju nekome neku silu ,cute i citaju a ja dobijam pp poruke

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version