RC MULTIKOPTERI > OPREMA ZA MULTIKOPTERE

AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?

<< < (2/8) > >>

marko.jovanovic:
Pozdrav.
Imaš varijanti takvih kamera koje su all i one i sa 200 mw pa čak o neke varijante tipa promenljivih transmitera koji mogu da rade recimo na 25mw 100 mw i 200 mw preko prekidača....
Ako pogledaš svaku all i one kameru ona je sa transmiterom vezana samo sa 3 pozlaćena pina.
Jedan pin ti je + jedan - a onaj treći je signal za kameru ili ti video in na koji može da se veže i osd....
Tako da svaki takav all i one sistem možeš da rastaviš i da prilagodiš svom modelu kako ti volja samo malo žice i lemilica.
To su u suštini 600 tvl cmos kamere i manje više rade sve dobro samo im je mana loše adaptivanje na promenu osvetlenja (naglu) pogledaš kroz prozor a ono belo..... Jedina kamera koja dobro radi na promenu svetla jeste kamera koja dolazu uz original blade inductrx fpv ali ona zato ima duplo lošiju sliku od ove tvoje i sličnih...
U suštini te kamere su po meni više za neki let u unutrašnjoj sredini, ne kažem može i napolju ali ccd je bolja varijanta za spoljašnju sredinu. Jedino je mana što do sada nisu mogli da naprave ccd kameru toliko malu kao cmos. Ima neke varijante tipa runcam swift micro ali nije to to... To oko jačine signala na tim jeftinim malim transmiterima to sve zavisi od mnogo toga...
Recimo 25mw bolje radi u unutrašnjosti nego 200 mw....
Takođe i antena zna da odigra ulogu u svemu tome pa pošto več letiš avion možda ne bi bilo loše da nabaviš neku cloverleaf antenu pa probaš sa njom i istestiraš
https://www.banggood.com/7cm-2_5dBi-3dBi-5_8G-4-Leaf-RHCP-Micro-Clover-Antenna-IPX-UFL-For-Mini-FPV-VTX-p-1115275.html?rmmds=search

Što se tiče kašnjenja 600 tvl cmos kamere nemaju to nijedna (odnosno imaju ali je zanemraljivo)

varadero:
@marko.jovanovic od tebe se da svašta naučiti  ;D

Evo sad review i onog VTX-a kojeg si spominjao

marko.jovanovic:
Što se tiče tranimitera tu ne možeš biti pametan, jeftine varijante rade sasavim zadovoljavajuće jer verovatno se manje više baziraju na istoj tehnologiji kao i kod HS1177 kamera ostalo su sve varijacije na temu.
Ovi 5828 ili kako već TVX-ovi dobro rade posao, greju se manje više kao i svi,meni je otpala antena pa se nije spržio posle dobrih  5-10 minuta traženja kvada...
Takođe kada sam letiš ili vas je malo treba obratiti na frekvencije koje koristiš.
vrlo je bitna frekvencija i to uz tvoju antenu moraš da eksperimentišeš jer neka natene rade dobro na nekim frekvencijama a druge opet na nekim drugim. Takođe nije ista jačina rada transmitera na svim frekvencijama pa tako ti 5828 imaju recimo blizu 600mw tek na F8 frekvenciji koja je ako se ne varam 5880 Mhz bar kako su pokazali testovi na netu.
Neke antene rade odlično u paru ali čim je različita na vtx-u ili transmiteru odmah je lošiji prijem, to je koliko  sam uspeo da vidim problem sa TBS antenama. Antene su odlične ali samo kada ih imaš u paru.
U poslednje vreme nešto hvale one nove pagoda antene pa moram uzeti jedan set da probam.
Kažem ti teško je tu biti pametan i odabrati nešto savršeno jer do toga treba dobro da ostaviš prodavcima novaca...
Ja furam taj 5828s sa aomway antenama i nemam nekih većih problema bar tu gde letim i za mene su to odlične antene i vtx, dok drugima verovatno u drugim situacijama loše rade....
Takođe nije ni svako okruženje isto negde ima većeg elketromagnetnog zagađenja negde manje tako da.....

varadero:
Razvedrilo se i odmah sam otišao na našu livadu :)

Nema se šta puno reći, radi super i sa štap antenom.

marko.jovanovic:
Ako voliš taj vid FPV zezanja pusher bi ti dobro došao jer ti se ne vidi elisa ispred kamere a i kameru direktno u nos možeš da zabodeš...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version