ELEKTRONIKA > RC SERVO

Veliko pocetno opterecenje 9g servoa

<< < (3/4) > >>

drjack:
Pero prekopiraj resenje sa jedrilice ASW. Ukopaj servo u vertikalac.
Samo dovuci na vreme, zice do repa.. I daj malo slika da vidimo dokle si stigao sa Canaderom.
Moj  ceka  zimu da se krene sa modelarenjem...

pnedic:

--- Quote from: drjack on September 19, 2017, 11:53:00 PM ---Pero prekopiraj resenje sa jedrilice ASW. Ukopaj servo u vertikalac.
Samo dovuci na vreme, zice do repa.. I daj malo slika da vidimo dokle si stigao sa Canaderom.
Moj  ceka  zimu da se krene sa modelarenjem...

--- End quote ---

Auh, juce sam gledao. Ima "malo mesa" da bi se odradilo onako kako sam zamislio. Vertikalac je u tom delu sirok gotovo kao servo. Tako da i dalje smisljam kako. Ako bih odradio ovako kao sto je @tibeteagle predlozio, to bi moglo, medjutim ja sam mislio skroz da ga ukopam.

Videcu pa cu javiti.

Postavicu i neke slike. Ali i ja sam slabo uznapredovao.

E, al ovo je za drugu temu. pre neki dan sam kupio u ARS firmi (novi mercator na novom Bg), tubu od 60gr akrilne farbe (oker zuta) za 160 din da probam farbanje. Na deo koji se nece videti sam malo namazao. Lepo se razmazuje i sto je najbolje nakon susenja voda je ne skida. Tako da cu verovatno kupiti jos par komada da premazem trup i ostalo. Ima i onih Liqutex sprejeva (ostao bas jedan oker) ali kosta 950 din. Pa mi se bas i nije experimentisalo za te pare.

tibeteagle:
Ako je debljina vertikalca blizu širine servoa, onda se takođe može ugraditi. Treba iseći tačan oblik servoa na obe ploče i postaviti servo sa već opisanim predradnjama na njemu i ulepiti sa običnim belim lepkom. Drugi dan nalepiti beli kancelarijski papir sa obe strane malo veće komade od otvora za servo. Sledi farbanje ali jako tanko, jer nije dobro dodavati suvišnu težinu na rep.







pnedic:

--- Quote from: tibeteagle on September 20, 2017, 12:38:57 PM ---Ako je debljina vertikalca blizu širine servoa, onda se takođe može ugraditi. Treba iseći tačan oblik servoa na obe ploče i postaviti servo sa već opisanim predradnjama na njemu i ulepiti sa običnim belim lepkom. Drugi dan nalepiti beli kancelarijski papir sa obe strane malo veće komade od otvora za servo. Sledi farbanje ali jako tanko, jer nije dobro dodavati suvišnu težinu na rep.

(Attachment Link)

--- End quote ---

Izgleda da ce morati tako. Jedino sto bih umesto belog papira prelepio neku foliju (npr juvidur 0.5mm). Preko juvidura takodje mogu necu farbu da prevucem.

tibeteagle:
Ne treba ništa teže od papira, jer se servo već dobro hvata i za stirodur konstrukciju. Papir je izuzetno čvrst na kidanje zbog celulozno vlaknaste strukture i mnogo je lakši od debele plastike. Kod malog modela treba jako gledati svaki gram, pogotovo ako se to stavlja na rep zbog ukupnog balansa modela, jer rep ima veliki krak od težišta naspram prednjih delova.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version