RC MODELI JEDRILICA > ELEKTRO JEDRILICE

Kristina - 2320mm 3ch thermal glider

<< < (2/3) > >>

Anakin:
Drugari,

Bez ljutnje ali ja rep nisam "nacrtao" tek tako, najvise mi se svidja V rep, ceo model je uradjen Sailplain Calcu, uglavljen u Dreline standarde, provucen kroz XFLR5 i nije to tek tako "ajde promeni" a i ne znam zasto bih. Isto tako je i krilo projektovano za 3 kanala jer model ide detetu...

Milose, bice detalja konstrukcije, i ja taj deo volim, radim konstruktivne delove polako.

Anakin:
Treba mi ideja, savet, predlog. Krilo ce biti otvorene konstrukcije, karbonske cevi i rebra, iz tri dela. Centroplan resavam ali imam jedan problem. Karbonsku cev treba da isecem sa obe strane pod istim uglom, da budu kao u ogledalu. To je na prvoj slici. Problem mi je sto se plasim da cu, kada isecem jednu stranu i predjem na drugu, lako zarotirati cev i onda cu na drugoj strani imati trazeni ugao ali nece leci po svim osama, ako me razumete.

Moja ideja je, a to je na slici dva, da napravim alat, ubusim cev na sredini da bih je fiksirao, odsecem krajeve i tu rupu kasnije iskoristim da kroz nju prodje sraf i posluzi za kacenje krila na trup.
Ako neko ima neku jos ideju rado cu je saslusati.

SloMi:
1. Nemoj bušiti nigde karbonsku cev, a pogotovo ne u sredini gde su naprezanja na savijanje krila najveća.
2. Preseci krajeve cevi tačno pod 90 stepeni. Kasnije ono što viri poravnaj rotirajućim brusnim diskom.

dejan_ts:
Moj topli savet izostavi karbonsku cev za ramenjacu ,bolje ubaci ravne ramenjace nego karbonsku cev ,kasnije ce biti kasno da se pokajes kad budes video i sto

dkk:
Kvadratma, ili pravougaona cev resava stvar da nemora da se busi... a moze se uglomerom tacno odrediti linija secenja, mozda i malo vise ukruti konstrukciju na torziju.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version