RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

SUP 19

<< < (3/14) > >>

Milos 94:
Centroplan i uške spojeni pro forma ...


 
A onda je nastupio košmar zvani karbonski d-box. Neverovatno je kako je teško naći, u gradu koji ima 100.000 stanovnika, koje je slovio kao jedan od centara metalske industrije (Utva -ovo, Utva-ono, Minel ...), limara koji će saviti 2 lima sa zazorom 0 ili što bliže tome. Daš mu tehnički crtež sa ucrtanim uglovima, radijusom savijanja, ama baš sve i ... sve zna kako nešto ne može! Filozofa i mudraca - za izvoz, a rešenje nijedno ..! Bolje da ne pričam, opsovaću nešto!

Sa nekako savijenim kalupima odvažio sam se da po prvi put napravim d-boksove od karbona za centroplan i krila. Karbon 180 gr tkanje + stakloplatno 160gr tkanje  + smola na kalupu pritisnuto (svim i svačim naravno primitivnim ''spravama'') i grejano na nekih 60 stepeni u trajanju od nekih 180 min. Trudio sam se maksimalno da istisnem višak smole i nisam uspeo u tome koliko sam zamislio ali je taj osećao pobeđen oduševljenjem koliko sam čvrstine dobio na uškama i centroplanu.




na kraju težina uški po 155 gr a centroplana 354 bez folije, servoa i instalacije. Ciljana težina potpuno opremljenog krila je 900 gr.

stevapn:
Sve manje je pravih majstora.
Biće to strašna jedrilica!

Milos 94:
Hvala Stevo. Videćemo to još ... Let je jedini dokaz, sve drugo je prazna priča.

Vidimno se opet u Pančevu?

drjack:
Odlicno izgleda za sada,  :)aplauz

stevapn:

--- Quote from: Milos 94 on May 29, 2019, 10:44:23 AM ---Hvala Stevo. Videćemo to još ... Let je jedini dokaz, sve drugo je prazna priča.

Vidimno se opet u Pančevu?

--- End quote ---

Nadam se. Prijavio sam se da vam smetam dok letite :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version