RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

SUP 19

<< < (7/14) > >>

stevapn:
Jel si probao da u zaokretima koristiš "termal" mod? Ono par mm dole flaps i eleroni? U ostalom, ako si zadovoljan kako leti, leti što više, navikni se na mane i uživaj.

dkk:
Kazu ako model pri zaokretu spusta nos treba povecati otklon aelerona na dole vise nego na gore, ili kako to neki nazivaju negativni diferencijal, ako pri zaokretu nos ide na gore onda obrnuto ako se dobro secam... u principu trebalo bi da cimajuci input aelerona levo-desno palicom model ne menja visinu, vec samo nagib, znaci nos ne treba da se propinje a ni propada... pod uslovom da je prvo teziste ustelovano, a onda i optimalna brzina za let, diferencijalom se onda steluje to da se ne propinje ili spusta nos na komandu aelerona. Obicno kazu da otklon elevatora treba staviti u neutralu, da se indukuje sto manji otpor- drag, i onda stelovati CG za horizontalan, optimalan let, nakon toga ustelovati diferencijal ako ima potrebe, a onda sa promjenom kambera trimovati horizontalac za optimalan let po modovima, za termal, spid i slicne...

SloMi:
Pri zaokretu svaki normalano podešen model počinje da gubi visinu bez obzira da li je zaokretanje nastalo kao posledica verikalnog kormila ili
zbog zakretanja elerona. Stoga kada god se model zakreće to odmah treba pratiti dodavanjem kormila visine tako da se gubitak visine ni ne primeti.
To je jedno od osnovnih pravila RC letenja.

Milos 94:
Nije reč o tome da li se dubina koriguje ili ne. Naravno, ali ovde je reč da se dubina mora korigovati više nego što sam to do sada radio na drugim modelima. Čini mi se da je ovde to malo izraženo. Moguće da su dužina i raspon uzrok tome ...

dkk:

--- Quote from: SloMi on July 31, 2019, 04:29:05 PM ---Pri zaokretu svaki normalano podešen model počinje da gubi visinu bez obzira da li je zaokretanje nastalo kao posledica verikalnog kormila ili
zbog zakretanja elerona. Stoga kada god se model zakreće to odmah treba pratiti dodavanjem kormila visine tako da se gubitak visine ni ne primeti.
To je jedno od osnovnih pravila RC letenja.

--- End quote ---

Nije rec o gubljenju visine vec o propinjanju ili poniranju nosa u zaokretu... model, ako je dobro podesen treba da "gubi visinu" jednako u ravnom letu i zaokretu, a netreba da propinje ili ponire nosom pri zaokretu, odnosno prilikom inputa aelerona. Ako sam u krivu onda ja imam nenormalno podesen DLG koji jednako "gubi visinu" u zaokretu i ravnom letu i ne propinje i ne ponire nosem pri aeleron inputima, odnosno zaokretu...  ;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version