RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

SUP 19

<< < (2/14) > >>

Milos 94:
Ne zameram, ama baš ništa. Vidi, za trake si milion posto u pravu - hteo sam da probam. U svakom slučaju čvršće je i jače nego da je samo balza. Za ramenjaču se ne bih složio sa tobom. Zato što sam to već više puta probao i pokazalo se kao dovoljno lagano, dovoljno jako i dovoljno jednostavno. Moglo  je tu da ide što-šta ali sam se ja ipak odlučio za ovo rešenje koje je na kraju krajeva i najjeftinije. Naravno, to nije bio osnovni motiv za odabir. Da li može jače - verovatno da. Da li može lakše - i to se slažem. Meni je ovo dovoljno. Uostalom, vreme će pokazati ....

Plank od karbona je mogao da bude malo ''plići'' - slažem se ali sam išao po standardu - do ramenjače. F1 krilo se ne rasklapa na 3 dela a ja sam morao i o tome da vodim računa, gde i kako u tako vitom profilu ugraditi bajonete i njihove nosače a dobiti ugao od 5 stepeni na uškama a u isto vreme imati mali uzak plank.

SloMi:
Moj Paragon je slične konstrukcije, ali nema ni flapsove a ni elerone a i trup je kutijast od balze i špera. Krila su 3m i imaju površinu od 70dm2.
Težina modela u letu je 1600g. Motor je 3548-900 , ESC je 60A, prop je 13x8" ali baterija je 4S, jer sa 3s loše penje... Ali, o tom potom.
Prvi letovi će pokazati da li je 3S dovoljno...

Milos 94:
Flapsovi i eleroni su rađeni konstruktivno i uzeli su baš proprilično vremena zbog vitosti profila pa je sečenje i lepljenje oduzelo mnogo vremena.

Nije reklama ali može nekom da posluži - odličan lepak kojim je lepljena većina stvari na modelu. Izuzetno lagan, veoma jak i lagan i jeftin. Preporučujem ga.

Eleroni pokrivaju skoro celu dužinu uške (osim vinglete) i ojačani su karbonom sa dve strane. Flapsovi pokrivaju gotovo celu dužinu centroplana osim dela koji ide preko trupa.

Stanko BG:
Samo hrabro Miloše i Damire. Biće to veoma lepa jedrilica!

Milos 94:
Zaboravio sam da napomenem da je Damir odustao od zajedničkog projekta (mislim da ga je samo odložio) još negde na početku i posvetio se svom projektu koji je već započeo a sa kojim već trenira za takmičenje u Pančevu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version