RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

F3 RES

<< < (23/23)

SABURO:
Hvala Nešo za odgovor, taj deo propustih. Uneh zabunu oko merenja vremena u nedelju, jer sam bio ubedjen da se meri od momenta kada se jedrilica ispusti iz ruke. Sada je i to reseno  ;namig

Nenad Miklusev:
Ma OK je,  od 1976. startujem modele na sajlu, u svim kategorijama, A1, A2, A3, F3 i F5, nikada nije bilo da se vreme meri od ispuštanja iz ruke, već od otkačinjanja sajle, pa sam bio prilično siguran da je i F5L u istom stilu. Posle sam prelistao pravilnik koji to i definiše.
Opušteno, sezona 2023 mora biti bolja.

SABURO:
Do 15.11.2022. bi trebalo da se prijave takmicenja za iducu sezonu 2023. AK Cuprija ce uzeti ucesce i organizovati jedno F3L (F3RES) takmicenje u toku godine, vrlo verovatno krajem Aprila ili pocetkom Maja, slicnog formata kao sto je bilo na aerodromu Ecka. Taj datum je izabran u odnosu na kalendar F3K takmicenja, gde nam takmicarska sezona krece od 15. Maja, pa do polovine septembra.
F3L kategorija iziskuje veliki prostor za letenje/takmicenje i dosta zavisi od smera vetra, te iz tog razloga naredne godine cemo takmicenje odrzati na nekoj od poligona/poljana (Aradac ili Krnjesevci), videcemo jos. Nadamo se da ce 2024 AK Cuprija imati vecu pistu koja je u planu, pa cemo tada imati prostora da organizujemo bilo koju kategoriju.

Pitanje za ostale aeroklubove, kada i da li planirate da organizujete neko od takmicenja?Pitam ovde, kako bismo rastegli takmicarsku sezonu tokom cele godine, a ne da sva takmicenja svedemo u isti mesec?

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version