RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

F3 RES

<< < (4/23) > >>

dejan_ts:
Zadnjak od stapa za pecanje pa neki segment a prednji deo kako sam ja skontao i sagledavao sve u drvetu sem kasnije da se presvuce staklenim tkanjem i to je to ,nisu dozvoljeni odlivci ili polufabtikati

SloMi:
Pored F3-RES ima i F5-RES. To lete Englezi. Razlika u odnosu na F3-RES je ta da modeli imaju elektro pogon a da bi svi takičari bili ravnopravni
mora svaki model da ima tajmer sa visinomerom. Kod njih motor može da radi maksimalno 30 sekudi a limit visine je 90m. Nema vučnih linija, uzica, gume i padobrana i njihovih  preplitanja i ostalih problema sa startovanjem. F3-RES je zaista za decu i omladinu... Ja ću to malo u sledećem životu kada se ponovo rodim...

Milos 94:
Vidim da ova tema nema baš  puno zaintersovanih ....

Relativno dugo sam na forumu i tom periodu je bilo dosta komentara na temu ''ništa se ne događa, modelarstvo zamire ...'' a da ne govorim o tome kako se, na pojavu svake inicijative, javljaju neki koji jako dobro znaju kako nešto ne može!

'Ajmo od početka. Naš Lazo je pokrenuo inicijativu u VSS za formiranje jedne nove katergorije koja bi bila finansijski pristupačna i tehnološki ne mnogo zahtevna za gradnju i organizaciju takmičenja, kako bi se animirao što širi dijapazon sadašnjih i budućih modelara da svojim učešćem podrže ovu klasu.

Pokretanje klase F5J nije dalo velike rezultate što zbog velikog odstupanja od FAI pravilnika što zbog cena modela i neophodne opreme za takmičenje i a zbog zahtevnih priprema organizatiora takmičenja.

Logičan izbor je bio F3 RES koja sve to nema. Kako rekoh, modeli su pristupačni, organizacija jednostavna, oprema jeftina (pronašli smo u zemji jeftine gume i užad po izuzetno niskim cenama).

Sve je ovo manje-više rečeno i poznato. Ono što nije poznato je da je, od strane modelarske komisije (ili kako se već službeno zove) podnet zahtev da VSS sa svoje strane podrži formiranje ove klase - nabavkom opreme za takmičenje (da ne nabrajam) koja bi se organizatorima izdavala na revers i podrška takmičarima u smislu nabavke modela i otplate istih na nekoliko rata. O svemu ovome VSS treba da donese odluku ali na bazi zainteresovanosti takmičara.

Mišljenja sam da bi smo velikim odzivom uspeli. Takmičenja u ovoj klasi u mnogim zemljama Evrope (i sveta) se izvode već više godina. Ne vidim razlog zašto ne bismo mogli i mi.

Da ne dužim, od nas samih zavisi da li će u Srbiji biti još nečega ili ne. Dosadašnja mala zainteresovanost za ovu klasu na ovom forumu dovoljno govori.

SABURO:

--- Quote from: Milos 94 on June 21, 2021, 11:17:32 AM ---(pronašli smo u zemji jeftine gume i užad po izuzetno niskim cenama).

--- End quote ---

Ako moze informacija/kontakt gde moze da se kupi guma, da ne porucujem iz inostranstva.

dejan_ts:
Mi koji smo ovde na forumu ,mi smo uglavnom bez klubova ,letaci za sebe ,da bi se nesto uspelo potrebn je prezentacija Aero klubovima ,pa da iz toga uvide koliko ima zainteresovanih pptencijala pa da sam savez kao nekada donira kit komplete preko aero klubiva i sam taj proces pocinje da aktivira neke nove klince

Ovo sto mi zapravo ja modelar se bavim ovim jeste da bih uzivao u tome a da bih se taknicio kao bas takmicar onda bih presao u F1A kategorijua ali pod uslovom ako odvoje drvenjake id kompozita

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version