RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

F3 RES

<< < (9/23) > >>

stevapn:
Gotovoooo...  (<--)

rajker:
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz (res)

Milos 94:
Bravo Stevo!

stevapn:
Posle podešavanja CG. Vetar 2-5m/s

Milos 94:
Da malo razdrmamo one koji su pomislili da je tema zamrla ...

Nošen idejom da se i ja priključim ovoj klasi, zastao sam za trenutak razmišljajući (naravno naglas pred par naših modelara) da li da kupim kit ili napravim model. Večita modelarska dilema ... Svi prisutni su uglas bili za to da se model napravi bez obzira na probleme sa: nabavkom kvalitetnog materijala, rizikom da model ne bude baš tako letan kao kit-modeli, težinom modela eventualne sopstvene konstrukcije, čvrstinom itd. S tim ciljem sam se obratio našem kolegi modelaru iz Hrvatske, Beloviću koji mi je nesebično istog trenutka poslao nekoliko planova izrade modela iz ove kategorije.

Međutima, detaljnijim zajedničkim pregledom svih dobijenih planova (u kojima bih ja lično što-šta izmenio) i uzevši u obzir sve napred navedeno došli smo jednoglasno do zaključka da se, u ovom trenutku, ne isplati praviti model jer je preveliki izazov a eventualna ušteda nije vredna uloženog truda u sopstveni model.

Ukoliko, pak, ima onih koji bi ipak da se upuste u avanturu izrade modela, dostavljam sve planove onako kako sam ih ja dobio. Drugarski i besplatno.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version