RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

F3 RES

<< < (15/23) > >>

Milos 94:
Samo par detalja - tačno je da modeli koštaju od 150-250€ bez servoa i presvlake. Ali je tačno i da se model da napraviti za daleko manje para. Npr. model koji sam i sam pravio Jastreb (u originalu Kanja) je sasvim dobar model i može se kompletirati za nekih 50-70€ a napravi se za jedno popodne. Sličnih modela ima na net-u zaista mnogo E sad, ako je i to nekome skupo i komplikovano ...

Dalje, sve elektro klase podrazumevaju i altimetre a jedan košta 75€ da ne pominjem motore, elise, baterije, punjač i sve ono što se realno vremenom troši. I za šta sve manje ljudi ima para. Da ne pominjem potrebnu opremu za organizaciju i održavanje takvih takmičenja.

Znam i ja da je pogon na gumu, u tehničkom smislu, korak unazad. Ali, ako to ne smeta drugima, zašto bi to nama smetalo?Naša finansijska situacija takva kakva je preti da potpuno ugasi ovaj naš predivni hobi. Da ne pominjem pad interesovanja mladih ... Mislim da je ovo jedan od načina da se pokuša sa proširenjem i podmlađivanjem modelarskog kadra. Bez toga, nema dalje - kraj!

Možemo se mi gaditi na gumu, na koncepciju modela, pravilnik i još mnogo toga ali moramo biti svesni da su jedno želje a drugo mogućnosti i da je ovo naša realnost - ako želimo neka takmičenja, druženja i sl. A jedino to bi trebalo da bude cilj.

dejan_ts:
Ljudi da se ne lazemo ,kratko i jasno da kazem a da ne odugovlacim i razglabam
Mi koji se bavimo ovim hobijem bavimo se jer uzivamo u tome i znamo sta ocekujemo kad napravimo ,sastavimo,kupimo gotov model ,danas omladine nema da se ne lazemo ,to sto bi mi hteli da se podmladimo od toga vajde nema ,klince ovaj hobi totalno ne interesuje ,nemaju strpljenja ,ne drzi ih mesto i da ne pricam istu pricu kad svi znamo tu tematiku

Ovo nas par sto ima matorih odraslih drtina mi ce da se bavino ovim do kraja zivota jer nam je lepo i zapocelismo na vreme sa ovim i upecalismo se u carima modelarstva ,druzenja su moguca ali takmicenja mislim da necemo uspeti ama bas nikako

Evo prosle nedelje je bilo takmicenje kod mene na aerodromu u kategoriji f1 A I B    C nije ni bilo jer nema zainteresovanih ,od takmicara u ovim dveju disciplina ako mi verujete prosek takmicara 55god ,omladine nema nema zainteresovanih

O cemu mi mozemo dalje da razglabamo sem da se posvetimo sami sebi i raditi za svoju dusu i uzivati u ovome

Niko nije primoran da se bavi top vrh izradom ,karbon,kompozit ,laminaciaj ,ko ume da pravi modele od drveta moze da izvede bilo koji model u pitanju jer se kako ja znam modeli rade od drveta a pomodarstvo i napredna tehnologija je to sve izmebila i otislo u tacku,nedostupno nama koji se bave time

Zato prijatelji moji i poznanici ovog hobija mislim da je vreme da batalimo to opterecivanje oko podmladka i bacino se kao u nekada stara dobra vremena da pravimo nesto i da izbacujemo fotke ko je sta i kako pravio ,nasta se i do sad svodio forum

Ako me razumete znate u cemu se radi i tako


Vedro pa se pisemo i citamo

doajen:
Jedna stvar mi nije jasna; ko to ubaci "razvlacenje i natezanja sa gumom, i u vezi cega?" u moju pricu o "mikro" elektro modelima? U cemu je rec?

Ja nigde ne spomenuh nikakvu gumu, ma da sa zadovoljsvom pravim ,letim i takmicim se u P-20 i P-30 /citaj decje igracke gumenjaka, a oznake raspon u colovima/ a srecem se  bogami i sa dosta novosadjanja u ovoj igri; kojom se igramo u samom centru Novog Beograda na livadi izmedje bivseg CK i sadasnje / jos uvek!/ zgrade vlade!

Nego da ne budalim ja vise, dosta sam vam mene vise...

Pozdrav Srecko /manje doajen a vise  Metuzalem V.M./.

doajen:
E sveti Demencije, znam da sam hteo nesto da vam pokazem. al, kazem negde  vas taj Sveti Dementije za cas  odvede ko zna gde...
Sada sam se setio da sam htem nesto da podelim sa vama!

Da pojasnim sta sam hteo. Pre, predhodnog posta obecao  da cu pripravljeni program za CNC, modela "Rival Just Right"pokloniti ko hoce .
Da bi videli o cemu je rec izguglajte po racunaru  malo i nadjite ovaj model,za koji vam treba deo pecaroskog stapa /trup/, ;  dve slajfne balze za krilo /rebra/ ,, Mabuci 3 do 5 €, dva servoa isto od 3 do 5 €; valjda imate i neki jeftini predajnik  bilo koje frekvencije...
Dosta, Laka Vam noc!

 

SABURO:
Postaviću temu o gradnji Vaiane Sport u narednim danima. Za sada sam odradio trup i repne površine na modelu.

Danas na "Wing kupu" na poljani u mestu Aradac, imao sam priliku da po prvi put vidim i probam Magic2 F3RES model Dragana Zlokasa, ljudi moji ja sam oduševljen! I dalje sam pod utiskom koliko model divno leti. Dragane, još jednom hvala. Zaista mi je ovo ulepšalo današnji dan.  (pijemo)

Na linku ispod, do kraja meseca, možete preuzeti Zlokasov start F3RES modela:
https://cloud.rcfly.in.rs/index.php/s/exQtKCuvbeTGQFD
password: zlokas

Imam dodatni motiv da završim moj F3RES model, pa da ga probam čim pre.

Obzirom da se poslednjih dana bavim podešavanjem gliderscore programa, koji je namenjen za razne RC kategorije modela jedrilica, zapazio sam da postoji i F3RES kao jedna od ponuđenih opcija, što je vrlo zgodno za potrebe nekih budućih neformalnih ili formalnih takmičenja. Prilično lako se podešavaju parametri i što je najbitnije, bespalatan je software.
Isti ovaj software se koristi na F3K takmičenjima na kojima sam do sada bio, a i za F5J, što bi se reklo software ima dobar pedigre.

http://www.gliderscore.com/CompF3RES.aspx

Ne postoje audio fajovi na srpskom jeziku, a mislim da bi to bila utopija raditi. Prosto, osnovno poznavanje engleskog jezika je dovoljno.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version