RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

Pilatus PC-12 2200mm

(1/2) > >>

fantombp:
Posle projektovanja nekoliko modela i odustajanja od izrade istih što zbog prezasićenosti modela što zbog same cene izrade na kraju sam se odlučio za ovaj model.Za raspon od 2,2m sam se odlučio čisto zbog transporta nije mali a opet može da stane u automobil koji imam naravno.
Kompletan projekat je odrađen u Fusion 360 kao i priprema za sečenje na laseru koji sam napravio za potrebe modelarstva.Radna površina 1010x670mm za sada je diodni laser 10W optičke snage.
Svi delovi su izrašeni od 3mm špera.
Plankiranje balzom 1mm u opticaju su sve vrste presvlačenja.Pobediće onaj koji mi bude dostupniji s obzirom na stanje u svetu i vreme stizanja iz kine.
Zbog transporta sam projektovao da se rasklapa na3 dela.Trup,krilo i horizontalac.
Za pogon trebao bi biti turboprpo ali pošto mi se ne prodaje bubreg na prvom mestu je Glow na drugom je neki Benzinac a kao tešku rezervu stavljam Elektro.
Krilo još nisam stigao da uradim samo je nacrtan oblik,pošto nikako da odlučim šta i kako ću uraditi.Zbog velikog ugla nije moguće provući cev.A ne stižem kontaktirati vladu u vezi karbonskih traka.tako da je to na pauzi .
Ostaviću ga za kraj.

fantombp:
Evo i slika same izrade i napredka.

dejan_ts:
Lepu pticu si poceo da pravis jos da budes istrajan u tome pa kasnije naravno i da je letis

Sobzirom da ti je raspon jako interesantan moj ti je savet za motor nekog benzinca da snabdes,ali otom potom ,napravi sve valjano kako treba pa ces na kraju kada budes video koja ti je tezina ispala onda nabavis sta ti  bufe trebalo od ccm

Rece diodni laser ,koliko je vremenski sekao sper od kojeg si radio i da li si ga ponavljao vise puta po rezu ,vidim da je podosta ogaravljeno po rezu pa me to interesuje sta i kako

fantombp:
Tako i planiram za motor. Kad budem video o kojoj težini se radi. Jedino što više volim zvuk glow motora nego benzinca. A što se tiče sečenja 180mm/min brzina i dva prolaza s tim da prvi prosečne 95% špera. Mogao bih i brže pa sa 3 prolaza da bude manje garavo ali nije mi bitno pošto ne smeta. Jedino se malo zagaraviš. A što se tiče is trajnosti nadam se da hoću.

dejan_ts:
samo lepo upakovano vreme za dati model koji pravis i bice nacinjen valjano ,

vidi i ja se slazem sa tvojom cinjenicom u vezi Glow motora ali da se ne lazemo trebace ti bas neka globa od njega jos ako juris neki 4t onda ti bas treba kubikaza ,

moj savet idi na to da ti krila budu sto laksa u konstrukciji ,ojacaces sve to sa ramenjacama od drveta , imas i prostora a i mesta u njima da pakujes dodatnu elektroniku ,vidim  da si ceo trup radio od spera i nagurao vecu masu u njega ,na kraju videces koliko ce trup da ti povuce kilazu ,mozda si mogao da kombinujes balzu sa sperom ,prednji deo sperovina zadnjak balza ,ali nema veze ,osmislio si ga na svoj nacin i tako ga radi ,ne zelim da popujem ali ti dajem neki moj primer kako ja to radim 

uglavnom lep proekat si izabrao i bice fina ptica ,ali da znas i brza

svako dobro i pratim te sa radovima kao isve ostale modelare koje pratim u radovima

vedro

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version