RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

SWIFT ONE QIDI 550

(1/2) > >>

firebird:
 Reč je o malom modelu raspona 50cm namenjenom za učenje 3D letenja i akrobacija jer ima integrisan 6-osni źiroskop koji asistencijom pomaźe da ovladate modelom. Poručen sa aliexpressa 4.08. kod mene stigao 28.08. U tom trenutku koštao je 51€.



 Stiže rasklopljen u kutiji koja nije baš neke čvrstine i u toku transporta imala je par nagnječenja po ćoškovima. To se prenelo na geometriju modela i zadnji deo gde se lepi vertikalac je iskrivljen a ceo trup blago upreden pa je poremetio polozaj horizontalca u odnosu na glavno krilo.



firebird:

 Malo grejanja na tosteru i uspeo sam delimično da ispravim pa sam krenuo sa sklapanjem.



Nema tu nešto puno posla, da se zalepe horizontalac, vertikalac, glavno krilo i točkići.

 Koristio sam lepak PU Akfix 610 miksovan sa vodom. Tako se stvara gusta lepljiva pena vrlo pogodna za modele od materijala stirodur, stiropor, depron, kartonpena, izoflor, EPP, EPO i slicni..

 

firebird:
 Po uputstvu prvo se lepi horizontalac. Pre lepljenja sam ga postavio i obeležio pravilan polozaj da bih manje vremena gubio u centriranju kad nanesem lepak.

 

Zatim treba da se zalepi komadić u ovaj prorez i zatvori kontura. Nešto je bio kraći i tu prazninu sam popunjavao lepkom.

 

 Lepak je ekspandirao i lepo popunio.

 

firebird:

 Na vertikalcu su već zalepljene šarkice a na trupu prorezi pa je taj korak veoma jednostavan.

 

 Na glavnom krilu je takođe urađeno profilisano ožljebljenje pa je i njegova postavka i centriranje isto jednostavna.

 

firebird:

 Na kraju je ostalo da se zalepe i točkići.



Ovo mi je mozda bilo nepotrebno jer nemam takvu pistu da bih ih koristio a za sletanje u travu su totalno nepraktični.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version