RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

Pomoc bi mi dobro dosla

(1/4) > >>

Arnoldinyo:
E ovako nov sam u rc-u cesljam vec par dana forume i sajtove...Koliko sam skapiro preporucujete simulatore pa tek kada ovladam njima krecem sa voznjom npr  3-4 kanalnih aviona?imam neki raspali kineski helis(3ch) ok ga vozim tacnije ne ispustam ga iz ruku prvog dana sam polomio skijicu,elisu,kokpit,odlemila mi se zica na motoru...Zavrsio sam teslu i dosta prckam tako da sam lako popravio (work)...imo sam i 2-kanalni avioncic koji mi je trajao 24 sata (rip..) verovatno zato sto sam ga 23 sata vozio bez prestanka(sa pauzom za punjenje baterije)pa su motorcici slicni onima za vibraciju u mobu riknuli...Dakle ovako mislio sam da uzmem neku ok radio stanicu sa mogucnoscu povezivanja na komp usb dongl i simulator i krenem u osvajanje nebeskih visina (<--)(jbg za pocetak virtuelnih...)i mozda uzmem ponovo neku 2ch igracku cisto da prosetam  kazu da je zdravo...a posle verovato easystar ili neku drugu foam varijantu dok ne steknem live rutinu...a posle...nebo je granica... a ko je tacno predhodno napisano interesuje me posto kosta neka ok stanica(moze i polovna)sta mi preporucujete i sl...nadam se da nisam ugusio razumite me setite se kako je vama bilo prvi put! :big smile

Arnoldinyo:
JOS JEDNO PITANJE DOK SAM TRAZIO STANICU VIDEO SAM DA UZ NJU DOLAZE SERVOI(VALJDA SE TAKO PISE)?!TO JE MOTOR ZA ELEVATORE RUDL ELERONE???AKO JE TO TO STA CE MI UZ STANICU?

kole:
Pozdrav,

Pa servoi su neophodni, sta ce da ti izvrsava radio signal. Servoi pretvaraju inpuls iz prijemnika u mehanicki rad, tj. pokret. Primer. nije dovoljno da mislis o kocenju kola, moras i da stisnes kocnicu. Servoi se razlikuju po brzini, snazi, velicini, nacinu izvrsenja i sl.

Ajd pa uzdravlje,
Kole

Arnoldinyo:
Aha znaci to mi treba za model a za simulaciju jok?!i ja mogu za koji mesec da porucim bilo koji servo kad budem pravio model,ne mora bas taj koji dolazi uz stanicu...?!i opet koliko kapiram krecem od stanice(i prijemnika) pa onda dobar motor elise servoi baterija...i na kraju model koji treba da bude 'prazan' ja ubudzim sve extra komponente pravac livada i uzivam (<--)?znaci pocetno ulaganje je ok stanica i udri po simulatoru?!

brainstorm:
Preporučujem Spektrum DX5e, to je odlična početnička stanica. Dolazi u kompletu sa prijemnikom koji će ti trebati uz prvi model kakav god da on bude. Savršeno radi sa simulatorima, ali moraš da dokupiš USB kablić da bi mogao da je zakačiš na comp.

Prodaje se na forumu, pogledaj http://rcfly4um.org/index.php?topic=1710.0

Ajd, pa srećno...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version