Author Topic: Home made by Goran N - Katana S30  (Read 39280 times)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #45 on: August 03, 2011, 02:53:04 PM »
izgleda da si izmenjao sve što se moglo menjati, osim ESC-a. da li je moguće da on baca veću struju koja spali servoe?
« Last Edit: August 03, 2011, 02:54:35 PM by Gatti.Gatozza »

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #46 on: August 03, 2011, 04:28:02 PM »
Menjao sam i  ESC. Ista prica. A da BEC pusta jacu struju, prvo bi spalio prijemnik. Mislim da je to jednostavno tako i da je sve u redu, samo sam preforsirao. Sa motorom nisam imao srece, to sigurno. A servoi crkavaju jer izgleda da nisu napravljeni za vise od 3-4 leta nedeljno. Sve je to sitno za neko cimanje i ozbiljniju eksploataciju. Ti servici su 9-15g. Kakvi god da su, slabo je to. Sto se kaze mora toga da ima na kilo da bi radilo :mhm Drugo objasnjenje nemam

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #47 on: August 04, 2011, 08:30:37 AM »
jednostavno, to su mali servoi za toliko opterecenje. gogi ih bas zamori svojim letenjem tako da jadni moraju da se istope. (yay)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #48 on: August 04, 2011, 10:28:49 AM »
Postoji jedno pravilo, a  ono kaže da je granica opterećenja motora njegovo zagrevanje. Ista stvar je i sa servo motorima. Očigledno je mučenik bio preopterećen.   mmmm
ex pseudonijum: licider

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #49 on: August 04, 2011, 11:23:33 AM »
ma on ga ne pregreva. dusu mu vadi. :big smile

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #50 on: August 04, 2011, 11:40:36 AM »
Quote
@Zajo

Ako mislis na Hitec i njih sam probao. Do duse samo 65mg. Mozda da narucim 82mg?
  :mhm
82mg свугде  :mhm
Ако има шансе на елеватор да убациш ово   
http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/61_100/products_id/166300/n/JR-DS388-Digital-Metal-Gear-Micro-Servo
али цифра је ЈБГ  (:sok:)
Е сад види и ове мада нису проверени али хвале их пуно. Усвари кажу да су исти са Align
http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/61_100/products_id/183344/n/Savox-SH-0255MG-Digital-Metal-Gear-Micro-Servo
Знаш да су 82-јке и ове JR мало вечи неко стандардни микро серво али нису посебно тежи-неки 3=4 грама.
Кажем ти JR на елеватор ради прецизност али то може и касние.
И још једна опциа
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6446__HGD_digital_260MG_MetalGear_Servo_21g_16_2_7kg.html
Немаш фрке и са овај серво али, мени се показао не довољно прецизан за елеветор и претежак је за елероне али може за rudder.
Немој двапут-трипут да радиш исту грешку и да упропастиш прекрасан модел ради серво.
Поздрав (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #51 on: August 04, 2011, 02:12:05 PM »
cifra za JR je bas (:sok:) Verujem da vredi, ali jednostavno, neke stvari ne zelim toliko da platim. Jos malo pa cena kao za neki standard coreless Futabin

 Taj ino lab sam probao i meni se ucinio i kao nedovoljno brz na 4.8V. Na tom naponu mi je bec, da bih jelte, pricuvao servoe. Ostaje da probam Hitec 82MG posto sa tim Savox ne bih da eksperimentisem.
Zajo, veliko hvala!! (pijemo) (pijemo)

Ne letim ja to nista specijalno. Kako ih cepaju pravi macori, ja sam jos u povoju :big smile
Mnogo jos treba da se vezba. Mada, i ono sto navezbam zaboravim dok cekam da stigne sta mi crkne. Jbg :sljus

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #52 on: August 04, 2011, 07:54:02 PM »
E bre Grebicu skrka ono lepo  katanche, al kolko vidim nije nishta strashno, sredicesh ti to brzo...

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #53 on: September 04, 2011, 10:40:29 PM »
Pozdrav, avion je sjajan. Moja ljubav na prvi pogled, postoji li mogucnost da mi kazes odakle si nabavio nacrte za katanu S30. Bio bih ti zahvalan, kod mene u gradu su popularni stikovi jer su prosti za pravljenje. Ne zelim da budem kao ostali, moram imati nesto drugacije od njih.

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #54 on: September 05, 2011, 03:58:49 PM »
Evo dacu ti link ka radu jednog vrhunskog modelara.

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=514152

Ovaj cikica je napravio raspona 1400mm tezine 1055g! Tu je negde i link na sledecim stranama ka jednoj od 123cm. Ima mnogo caka koje je objasnio na veoma razumljiv nacin. Sve je detaljno slikano i mozes se snaci. Imas planove na ovoj strani, koje sam i ja umanjivao, pa radi dimenzije po zelji. Ali, ako si pocetnik, zaista ti ne bih savetovao da se upustis u gradnju, jer nije ni malo jednostavno.Pored svega se bas mora voditi racuna o tezini, sto gradnju visestruko otezava. A i materijal nije ni malo jeftin. Najvise se isplati kupiti je gotovu.
Zbog ovog lika sam i ja moju pravio. Evo kako leti ovo njegovo cudo. Obratite samo paznju na brzinu modela u pojedinim momentima.
Kao da je usporen snimak. Ni jedan ARF ovog raspona, da ja znam, ne leti ovako lepo



 Pozdrav
« Last Edit: September 05, 2011, 04:01:47 PM by grebic »

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #55 on: September 05, 2011, 08:39:45 PM »
Napravio ju je cikica alal mu cufte. Tamo gde pise da mozes skinuti plan, kad kliknem vodi me na neki puski sajt a ja i ruski dva razlicita sveta. Imam srece sto poznajem jednog modelara koji se bavi izradom modela preko 30god. Tako da ce mi on pomoci gde bude skripalo, veliki pozdrav.

Offline Nimbus

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • MAK-Velika Gorica
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #56 on: May 18, 2013, 11:25:56 PM »
Pozdrav, jel bi mi mogao poslati nacrt od ove Katane 123 u DXF ili DWG formatu, trazio sam po ruskim forumima, ali nisam uspio naci download link, a model mi je jako interesantan.  :D

Hvala i LP, Marko

Offline saborp

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 199

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #58 on: July 18, 2013, 08:00:02 PM »
Bilo mi je zao da stoji ovako polomljena... pa sam pticu resio da ozivim







sve je tu... Jos samo da se nakalemi na ostatak od trupa i livada... (<--)
Ako ovo ispadne kako treba, na redu je jos jedna :big smile
E opet servoi... Ima li ko iskustva sa ovim
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23459__TGY_210DMH_Metal_gear_Coreless_Digital_Servo_w_Heat_Sink_3_9kg_13sec_16g.html

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Home made by Goran N - Katana S30
« Reply #59 on: July 19, 2013, 08:48:31 AM »
Pogledaj Savöx SH-0255MG Digital , slicne pare a nemas glavobolju. Ja sam ga uzeo za Acromastera, jos ga nisam probao na modelu, ali je na testeru sjajan.

http://www.der-schweighofer.at/artikel/109123/servo_savoex_sh-0255mg_digital

poz
Veljko