Author Topic: Cacak Preljina lep mali aerodrom 12.07.2009  (Read 4999 times)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Cacak Preljina lep mali aerodrom 12.07.2009
« on: July 13, 2009, 01:22:23 PM »
Od kako je Aco objavio slike ovog aerodroma imao sam zelju da ga uzivo pogledam. Potreba da obidjem decu koja su na raspustu kod moje majke u Pakovracu kod Cacka me je dovela u blizinu doticnog aerodroma. Poslao sam poruke Acu i Grebicu koji su mi odma odgovorili pozivom da se nadjemo na aerodromu u nedelju posle 17 casova. Neznam sta me je vis obradovalo sto cu videti doticni aerodrom upoznati Cacanske modelare i jos poletati i sletati na asfalt.









Vetar je bio vrlo jak sa udarima ali to nije smetalo Aci da mi pokaze kako njegova flota leti. Divio sam se kako lako leti i avione i helikopter.







Kada se u sumrak vetar skroz stisao odlucili su da probaju Grebicev novi proekat koji lepo izgleda a moram priznat i savrseno leti, fali samo malo ukrucenja na repu da se suzbije flater koji se jedno dva puta pojavio u toku dva uspesna leta za trimovanje i proveru letnih karakteristika.



Zahvaljujem se Aci i Grebicu na divno provedenom vremenu sa zeljom da se uskoro ponovo nadjemo na letenju bilo kod nas na 13-maju ili kod njih u Preljini.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Cacak Preljina lep mali aerodrom 12.07.2009
« Reply #1 on: July 13, 2009, 05:58:54 PM »
Ih bre Gile druze pa ovako me niko nije nahvalio jos od prvog osnovne. Salu na stranu pokusacemo da u toku ove godine organizujemo jedno okupljanje modelara na ovom aerodromu.Zasad je sve samo ideja tako da ne smem nista sigurno da obecam ali boze zdravlja pa se vidimo najesen na asvaltnoj pisti.