Author Topic: Zlatibor  (Read 9482 times)

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Zlatibor
« Reply #15 on: August 22, 2009, 01:30:35 PM »
Sta da vam kazem, uzivajte momcici i za mene, jos nedelju dana, pa sam nazad u Bg-u, a onda cemo da "cepamo". (<--)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Zlatibor
« Reply #16 on: August 22, 2009, 02:54:08 PM »
Hvala svima na lepim recima pa da se sledece godine organizujemo i u vecem broju okupimo na ovom super mestu i da  (<--) (<--) (<--).E da na Zladiboru se bas ovih dana gradi i aerodrom za zmajare i ultra lake letelice.Bice tu mesta i za nas.Sutra cemo Krema i ja da bacimo oko na radove i naravno da posaljemo neku fotku.Pozdrav!!!!!!

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Zlatibor
« Reply #17 on: August 22, 2009, 09:35:27 PM »
"ONAJ" se napeglao sinoc :-)))))
Cuti za godine vidis da hocu da je ispromovisem kao OLD-SCHOOL!

Inace, ne mogu da docekam sutra, sta da kazem kada sam nazvao drugara - dao mu moj skuter - a uzeo od njega zujalicu TAKO Da ASTIZEM EXPRESNO!!!   Cucemo se samo za lokaciju gde ste


"ONAJ"    :hehe

 ;D ;D ;D
Nemoj samo mnogo da zujis sa zujalicom i da zuris.
Inace, danas na ZLatiboru je bio fenomenalan letacki dan (kao sto vidim i u ostalom delu zemlje). Imam nesto foto materijala kao i video ali ce to malo sacekati, da okacim, da vidite Cupkove carolije.

Sutra na istom mestu do pocetka kise.

Pozdrav svima,

KD

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: Zlatibor
« Reply #18 on: August 22, 2009, 10:57:31 PM »
kako mi je zao sto nisam uzeo godisnji malo kasnije , ja se vratio prosle nedelje ala (work) bi prasili

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Zlatibor & Cupko
« Reply #19 on: August 25, 2009, 11:48:46 AM »
Cupko ce bolje od mene da prokomentarise (ako uopste treba neki comment)














« Last Edit: August 25, 2009, 11:55:54 AM by kremic »

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Zlatibor & Cupko - slike
« Reply #20 on: August 25, 2009, 12:10:37 PM »
     



Ja ovde nista nisam gurao Cupka  (a izgleda kao da jesam) pre ce biti da je iz nekog razloga izgubio ravnotezu ! ;D



Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Zlatibor
« Reply #21 on: August 26, 2009, 02:13:07 AM »
Kremo Kremo bice da je to zbog tebe.Ocigledno se vidi da se guras.Na kraju krajeva ko se nebi nakrivio pored ovakve lepotice.No ajd sad da zavrsimo ovogodisnju pricu o Zlatiboru.Drule prijatelju sobzirom da si pocetnik i da si samo par puta leteo a letis za medalju bices ti opasan pilot tele dirigovanih letecih objekata.Kremicu Drule i Daco bilo mi je lepo druziti se svama.Boze zdravlja da se i sledece godine skupimo u vecem broju na novom aerodromu koji je u izgradnji.Evo Kremo vidi sta su prave carolije.Malo slika za kraj pa slike aerodroma.Pozdrav!!!!!!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             a ovo su slike pocetka izgradnje aerodromske piste                                                                                                             

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Zlatibor
« Reply #22 on: August 26, 2009, 07:38:33 AM »
Nadam se da nema ljutnje, bilo je malo sale  :)

Nadam se da ce aerodrom na ZLatiboru KONACNO biti zavrsen, jer on je u izgradnji jos od pocetka 90-ih!!
Ali to nas ne sprecava da budemo opet na istom mestu ali da se potrudimo da nas bude vise .

Pozdrav & hvala na lepomo druzenju.
Krema



Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Zlatibor
« Reply #23 on: August 26, 2009, 05:00:31 PM »
Naravno da nema  ljutnje,pa u to ime te pozivam da (pijemo).Pozdrav!!!!!

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Zlatibor
« Reply #24 on: August 26, 2009, 11:57:33 PM »
Naravno da nema  ljutnje,pa u to ime te pozivam da (pijemo).Pozdrav!!!!!

 (thumb)

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Zlatibor - start sa el. vitlom
« Reply #25 on: August 27, 2009, 12:21:21 AM »
I za kraj ove price vezane za Zlatibor u periodu avgust 2009. dodam i ovaj kratak video sa malo "vise" startne pozicije od ove gde je Cupko pokazao svoje zaista odlicno letacko umece, gde  moja malenkost & dobri nas drug Shelle, ovako obojca "vitlamo" i startamo Storka!
Start sa el. vitlom je za mene jedno novo iskustvo od skora, prvo zahvaljujuci Shelletu a takodje i g. Bati Stepanovicu, koji mi je u 15-ak minuta telefonskog razgovora  uspeo da ukaze PRAVE stvari za start sa vitlom .
Malo mog skromnog znanja i iskustva , kao i pretrage po youtube-u i net-u, urodilo je plodom da je Stork uspesno poleteo uz pomoc vitla.
Ja sam odusevljen celom tom pricom. :)aplauz
E sad, ovde ima daleko iskusnijih ljudi po tom pitanju "visokog' starta od mene, pa nebih mnogo da pricam.
"Vidoje" je tu  za uspomenu  :)



Jos jednom hvala Shelletu & Bati na pomoci a Mircetu  (res) za odradjeno vitlo!!  :big smile





Offline drulovic_dragutin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: Zlatibor
« Reply #26 on: August 29, 2009, 08:28:09 PM »
I mom bratu Chupku, i zamljaku Kremicu, se zahvaljujem kako na podrsci i savetima, tako i na lepom druzenju uz stalno prisutni humor! :_D :_D :_D Zao mi je sto zbog brojnih obaveza niste mogli da ostanete koji dan duze, da se revansiram obecanom pastrmkom na rostilju na mediteranski nacin, uz mediteranski melos, ali sam siguran, da ce se bar jos koji put avioni vinuti u nebo nad Zlatiborskim pasnjacima ove godine. Pozdrav do sledeceg druzenja u BG-u!
 (<--) (<--) (<--)

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Zlatibor
« Reply #27 on: August 29, 2009, 10:03:25 PM »
 (thumb) (thumb)

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Zlatibor
« Reply #28 on: August 30, 2009, 12:06:42 AM »
 (pijemo) kad dodjes u BG.Pozdrav!!!!!

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Zlatibor
« Reply #29 on: August 30, 2009, 03:44:26 PM »
Pozdrav,

Evo i ja cu nesto da reknem   :sljus

Nije lose pre samog starta zategnuti malo sajlu karatkim skljocom na papucu vitla. To je zato sto se tada sajla istegne i posle ce da vrati potrebnu silu kod ispucavanja. S druge strane brzina namotavanja je najmanja na samom pocetku jer je precnik dobosa najmanji, a ako je model jos sa balastom treba mu pozamasna sila na trzaju iz ruke.
Ugao nosa bi trebalo da je od 5 do 15* ne vise, mada je ugao krila mnogo vazniji. Tu bi dobro dosao pomocnik koji pusta model jer on drzi s obe ruke i samim tim prati pravilne uglove.
Po samom startu odmah se moze malo ali vrlo malo drzati navucena dubina, jer se time dobija veci radijus na sajli i samim time postize veca visina izvlacenja.

Jedna od najvaznijih stvari je komandovanje pravca na sajli, jer ako model po samom startu ode na stranu i to paralelno sa zemljom, samo sa vertikalcem slaba mu je vajda. Elem, obavezno treba komandovati i eleronima. Tu je najbolje uprogramirati u funkciji start, da se kod komandovanja vertikalcem mixuju i eleroni, tako da ne treba da se razmislja i o njima.

Hteo sam to da kazem, pa sad ako je to vec poznato nije na odmet. Sve je to iz bogatog iskustva pokojnog M. Vujica koji je bio jedan od velikih F3B pilota u nas.

Ima jos puno caka samo na sajli koje treba upotrebljavati da bi se izvukao maximum. Ako ima potrebe javi te se...

Kole
Aeroplan Jocika, vidi!