RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

Wing Dragon WD (upgrade brushless)

<< < (2/3) > >>

fenix:
Posto imam dva WD pa samim tim i dva krila a oba bez elerona odlucio sam da jednom napravim i elerone.
Evo par fotografija toka izrade elerona...

             
              izrezani eleroni,

             

             
             krilo presvuceno sa folijom...


             
             kompletno krilo,

             
             izgled sa donje strane,malo sara nije suvisno.

Potreban materijal za ovakvu izradu 2 kom micro servoa 9gr.Y kabal produzni za servoe,control horn...malo truda i imate krilo i model sa full komandama :o
Ovo krilo takodje koristim prilikom fotografisanja  iako je za 100 gr teze od krila bez elerona jer sa njim naravno lakse postizem nagib koji mi je potrerban.

           
             

fenix:
 Na predhodnim slikama se moze primjetiti stajni trap kojeg nisam mijenjao tj.to je stajni trap koji dodje u RTF kompletu.Za polijetanje i  slijatanje sa fotoaparatom ovaj stajni trap se nekoliko puta lomio,a polijetanje je bilo nemoguce kontrolisati.Zbog toga sam napravio stajni trap od Al profila sa ojacanjima u trupu i ispod trupa od plastificiranog lima.Kako sam inace dodavao 30 gr olova u prednji dio aviona kada letim sa foto aparatom sa ovim stajnim trapom nije bilo vise potrebe za tim jer je stajni trap tezak 30 gr.Tockovi su od sundjera  5.5cmx1.8cm.

                                  
Sa ovakvim stajnim trapom i repnim tockom koji je povezan sa vertikalcem imate potpunu kontrolu i stabilnost kako pri polijetanju tako i slijetanju,a polijetanje je moguce i sa neravnih terena.




fenix:
Nedavno sam zavrsio krilo za model Magpie koji je u zavrsnoj fazi izrade,pa sam ga probao sa WD.Sa ovim krilom WD ima dosta sporiji let i stabilniji iako nije imao adekvatne nosace za krilo :P Sve u svemu i WD izgleda dosta mocnije ;)Naravno krilo nije presvuceno folijom a dvije boje su rezultat experimentisanja sa dva razlicita stirodura nista drugo.
Evo i par fotografija...

                        



                                               

vladislav:
Cao Fenix, svaka cast za izradu ovakvog krila,imam dva pitanja  :D
kako si resio spajanje tog V krila ,jel imas mozda neki wing joiner ugradjen u obe polovine krila?
Ako nije tajna koju si foliju korstio prilikom presvlacenja onog krila sa eleronima?
hvala
Vladislav

fenix:
Sta danas moze biti tajna.... ???  Za spajanje ovoga krila koristio sam lipov sper,naravno izrezao sam ga pod uglom od 14 stepeni tako da formira slovo V a u oba kriloa ulazi krak od  25-30 cm.E kad se to odradi onda epoxi  5 min.ljepilo odradi svoje..O izradi ovoga krila kao i kompletnog modela Magpie za AP bice uskoro novi topik.Sto se tice folije koristim ORACAL foliju ili AWERY ili MACTAC,to su sve folije od 75 microna malo su teze od monokota ali i dosta jeftinije,i smatram da se u eri brushless motora ne treba mnogo dvoumiti izmedju ovih folija,a sobzirom da radim  reklame pa je stalno imam na lageru sve modele radim sa njom..a do monokota kao do balze je ovdje doci malo teze..Ova folija je samoljepljiva ,nakon nanosenja malo se ugrije fenom da se bolje zalijepi...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version