RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

Motori na vazduh

(1/5) > >>

tibeteagle:
Nije neka novotarija ali je iz modelarskog ugla veoma lep rad.
100% ekološki čist motor. Treba videti kako bi se mogao poneti u avio modelu što više komprimovanog vazduha, pa staviti ovaj motor na model. Ili ga je već možda isprobao?  mmmm



Koliko vazduha toliko muzike  ;D

magic:
Postoji cak i firma u Francuskoj koja pravi male automobile sa motorima koji rade po ovom principu. Veliki problem je zaledjivanje dovoda od rezervoara do motora.

poz

cane:
Ajd sad ko se malo vise razume u ove stvari mozda i odgonetne zagonetku,ali zar nije moguce da se iskoristi vec jedan klip samo da dopunjuje rezervu vazduha,kao kod obicnih farbarskih kompresora?

tibeteagle:
Da Magic, i ovaj sistem ima mane.


--- Quote ---ali zar nije moguce da se iskoristi vec jedan klip samo da dopunjuje rezervu vazduha,kao kod obicnih farbarskih kompresora?
--- End quote ---

Stvarno.  :sljus  Pa i još više da nabije pritisak nego što koristi, pa eto ti i proizvodnje energije.
Cane stani. Jako sam alergičan na perpetumobil teme  >:(

aca405:
Ta francuska firma je MDI (http://www.mdi.lu/english)

Vlasnik firme je bivsi inzenjer nekog F1 tima (nisam zapamtio kog).

Ocigledno je resio da primeni znanje u nesto sto je opste korisno. Nisam znao za problem sa zaledjivanjem dovoda ali kada bolje razmislim, logicno je pri promeni pritiska da se menja temperatura. Verujem da ce i taj problem resiti uskoro.

Imaju dosta zanimljivih (citaj ruznih modela) na cijem dizajnu treba da porade.

Inace, motor proizvodi zvuk meni slican zvuku motara bube.

Vredi pogledati sajt.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version