Author Topic: Kamera za rc avio- modele  (Read 33996 times)

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #90 on: October 18, 2012, 08:54:03 PM »
OVO NEMA VEZE SA FIKSIRANJEM KAMERICE !
Kako si povezao napajanje kamerice ?
Ako ima svoju bateriju, proveri u kakvom je stanju baterija.

Tekst u donjem desnom uglu, nije podložan potresima, kako god da se ona trese  mmmm on je uvek na istom mestu !
Kakav ti je snimak na zemlji...
#FFCC00

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #91 on: October 18, 2012, 09:07:44 PM »
OVO NEMA VEZE SA FIKSIRANJEM KAMERICE !
Kako si povezao napajanje kamerice ?
Ako ima svoju bateriju, proveri u kakvom je stanju baterija.

Tekst u donjem desnom uglu, nije podložan potresima, kako god da se ona trese  mmmm on je uvek na istom mestu !
Kakav ti je snimak na zemlji...
Naravno da ima veze sa fiksiranjem kamere, a evo i zasto.

To sto vidis da se pomera tekst u donjem desnom uglu je zbog toga sto je greskom odradjena stabilizacija slike na samom YouTube-u.
Sve ostalo je zbog vibracija.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #92 on: October 18, 2012, 09:44:50 PM »
OVO NEMA VEZE SA FIKSIRANJEM KAMERICE !
Kako si povezao napajanje kamerice ?
Ako ima svoju bateriju, proveri u kakvom je stanju baterija.

Tekst u donjem desnom uglu, nije podložan potresima, kako god da se ona trese  mmmm on je uvek na istom mestu !
Kakav ti je snimak na zemlji...
Naravno da ima veze sa fiksiranjem kamere, a evo i zasto.

To sto vidis da se pomera tekst u donjem desnom uglu je zbog toga sto je greskom odradjena stabilizacija slike na samom YouTube-u.
Sve ostalo je zbog vibracija.

Pod jedan, reč je o snimku od yu7zex iz #71 posta, ovog topika. Znači ne odnosi se na tvoje snimke i teoriju sa Wikipedije !..
Sad sam pogledao i tvoja dva snimka i oni nemaju nikakav tekst u donjem desnom uglu!...
Taj tekst se SOFTWERSKI upisuje u zapis slike i nije niukom slučaju podložan "trešenju" a pogotovu pomeranju kompletnog "formata"...
AKO SE ORIGINALNI SNIMAK NE SLAŽE S OVIM NA YU-TUBU, ONDA GA TREBA BRISATI I POSTAVITI DRUGI KOJI ODGOVARA STANJU NA ORIGINALNOM SNIMKU !!!

#FFCC00

Offline yu7zex

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #93 on: October 19, 2012, 07:36:15 PM »
Pozdrav Miša2002

Baterija nema veze sa pomeranjem teksta u donjem desnom uglu.
AK je u pravu, to se desilo zbog toga sto me je You Tube pitao da li zelim da stabilizujem snimak,naravno ja sam overio Yes.
Inace na original snimku toga nema da teks seta,ali je tresenje jos vise izrazeno.
Kao sto sam napisao u prethodnom postu,nosac kamere (sundjer) sam bolje fiksirao i sada se to ne desava.
Željko

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #94 on: October 19, 2012, 08:14:14 PM »
OVO NEMA VEZE SA FIKSIRANJEM KAMERICE !
Kako si povezao napajanje kamerice ?
Ako ima svoju bateriju, proveri u kakvom je stanju baterija.

Tekst u donjem desnom uglu, nije podložan potresima, kako god da se ona trese  mmmm on je uvek na istom mestu !
Kakav ti je snimak na zemlji...
Naravno da ima veze sa fiksiranjem kamere, a evo i zasto.

To sto vidis da se pomera tekst u donjem desnom uglu je zbog toga sto je greskom odradjena stabilizacija slike na samom YouTube-u.
Sve ostalo je zbog vibracija.

Pod jedan, reč je o snimku od yu7zex iz #71 posta, ovog topika. Znači ne odnosi se na tvoje snimke i teoriju sa Wikipedije !..
Sad sam pogledao i tvoja dva snimka i oni nemaju nikakav tekst u donjem desnom uglu!...
Taj tekst se SOFTWERSKI upisuje u zapis slike i nije niukom slučaju podložan "trešenju" a pogotovu pomeranju kompletnog "formata"...
AKO SE ORIGINALNI SNIMAK NE SLAŽE S OVIM NA YU-TUBU, ONDA GA TREBA BRISATI I POSTAVITI DRUGI KOJI ODGOVARA STANJU NA ORIGINALNOM SNIMKU !!!

Ajd' sad da ponovim.
Znaci, naravno da ima veze sa fiksiranjem kamere posto se na snimku tom koji komentarises vide dve stvari, prvi je "jello effect" iliti rolling-shutter zbog samih vibracija i male mase kamere sto je u direktnoj vezi sa fiksiranjem kamere kao sto sam vec objasnio i teorijom na wikipedia-i (ako ne odgovara slobodno mozete pronaci podatke na nekom drugom izvori),
a drugi je sto je YouTube "stabilizovao" snimak pa tekst u donjem desnom uglu se pomera.
Ne vidim sta tu nije jasno i cemu velika slova.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #95 on: October 20, 2012, 02:07:38 AM »
@ak
Vidim da se nismo razumeli. Ja govorim o sledećam:
.....
Tekst u donjem desnom uglu, nije podložan potresima, kako god da se ona trese  mmmm on je uvek na istom mestu !
Kakav ti je snimak na zemlji...
A ti mi odgovaraš sledeće:
........
Naravno da ima veze sa fiksiranjem kamere, a evo i zasto.
To sto vidis da se pomera tekst u donjem desnom uglu je zbog toga sto je greskom odradjena stabilizacija slike na samom YouTube-u.
Sve ostalo je zbog vibracija.
Idalje se ne vidi da tekst ne podrhtava na originalnom snimku. Iz ovoga sam zaključio, da je yu-tub samo to napravio još drastičnije, pa sledi :
........
Pod jedan, reč je o snimku od yu7zex iz #71 posta, ovog topika. Znači ne odnosi se na tvoje snimke i teoriju sa Wikipedije !..
Sad sam pogledao i tvoja dva snimka i oni nemaju nikakav tekst u donjem desnom uglu!...
Taj tekst se SOFTWERSKI upisuje u zapis slike i nije niukom slučaju podložan "trešenju" a pogotovu pomeranju kompletnog "formata"...
AKO SE ORIGINALNI SNIMAK NE SLAŽE S OVIM NA YU-TUBU, ONDA GA TREBA BRISATI I POSTAVITI DRUGI KOJI ODGOVARA STANJU NA ORIGINALNOM SNIMKU !!!
Nakon toga:
Pozdrav Miša2002

Baterija nema veze sa pomeranjem teksta u donjem desnom uglu.
AK je u pravu, to se desilo zbog toga sto me je You Tube pitao da li zelim da stabilizujem snimak,naravno ja sam overio Yes.
Inace na original snimku toga nema da teks seta,ali je tresenje jos vise izrazeno.
Kao sto sam napisao u prethodnom postu,nosac kamere (sundjer) sam bolje fiksirao i sada se to ne desava.
Objasnio čovek da snimak nema blage veze sa originalom...Velika slova se odnose baš na to - POGREŠAN PRIKAZ VIDEA...
Eto, izdopisivasmo se o babama i žabama...
Da zaključim dosadašnje "naglabanje" PODRHTAVANJE TEKSTA NIJE POSLEDICA FIZIČKOG "TREŠENJA" KAMERE.
Nadam se da više nema nesporazuma ?!

« Last Edit: October 20, 2012, 02:11:36 AM by miša2002 »
#FFCC00

Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #96 on: October 21, 2012, 11:41:45 PM »
GoPro na quadro.... proba...
Prvi let quadra ideafly-4


Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #97 on: October 22, 2012, 12:04:11 AM »
 :)aplauz

Gorane, ni Kusturica ti nije ravan, mislim na prvi dio klipa.  (pijemo)