RC MODELI HELIKOPTERA > ELEKTRO HELIKOPTERI

Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....

<< < (4/12) > >>

Xardaz_abc:
za pocetak mi je stvarno mnogo da dajem preko 150e za stanicu jel mogu ovi tx i rx da prodju za makinu ??
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9041&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_6Ch_Tx_&_Rx_(Mode_1)

Xardaz_abc:
Uporedjivao sam cene sa ebay-a i Hobbyking-a definitivno narucujem preko HK-a... (fiu)
Evo moje tu i tamo konacne konfiguracije :

HK450 CCPM 3D Helicopter Kit (Align T-rex Compat.) Ver. 2
Turnigy E500 6T 4000Kv 200W Heli Motor
TURNIGY Plush 40amp Speed Controller ili mi je dovoljanTURNIGY Plush 30amp Speed Controller ???
TURNIGY 3A UBEC w/ Noise Reduction
Turnigy Head Lock & Standard Gyro (Digital/Analog)
HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo x3
GWS Park HPX Servo 19g/.05sec/3.6kg (JR Plug) za rep
HK-7X 2.4Ghz 7ch w/ 5 Model Memory TX & RX (Mode 2)
ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 20C x2
IMAX B6 Charger/Discharger 1-6 Cells

narucio bih 11t i 13 t pinion i carbonske elise i to je to ,,,
cim dobijem zeleno svetlo od ljudi koji su vec sklapali HK 450 narucujem momentalno ....  (pijanoo)

Davor:
Stanica za koju si okacio link je tip stanice koju sam pomenuo.Definitivno da nije dobar izbor za heli.Robi ti je dao dobar predlog sa SPECTRUM DX7.

Baterije 6S nisu kompatibilne sa velicinom 450,na sta si vec dobio odgovor.Optimalne su 3S.

Izbor HK450 je o.k. barem po misljenju drugih koji ga imaju.A i po meni trebalo bi da bude dobar jer je u najmanji detalj skinut Trex450.GLIDER poseduje takav i imas podosta napisano o tom modelu,misljenja,po neki klip..
Moja misljenje i zamerka bi i dalje bila na izbor elektronike (ziroskopa i servoa),jer od tih elemenata ce ti zavisiti i kvalitet letenja kao i stepen napredovanja.Ja sam pre za proverene brendove,npr. Futabin ziroskop,kao sto ti je Sale vec savetovao i Hitec HS65 servoe koji su odlicni za helikoptere ove velicine.Naravno ima tu jos servo koji mogu da dodju u obzir ja sam uzeo jedan primer.

Xardaz_abc:

--- Quote from: Davor on March 24, 2010, 01:45:59 PM ---Stanica za koju si okacio link je tip stanice koju sam pomenuo.Definitivno da nije dobar izbor za heli.Robi ti je dao dobar predlog sa SPECTRUM DX7.

Baterije 6S nisu kompatibilne sa velicinom 450,na sta si vec dobio odgovor.Optimalne su 3S.

Izbor HK450 je o.k. barem po misljenju drugih koji ga imaju.A i po meni trebalo bi da bude dobar jer je u najmanji detalj skinut Trex450.GLIDER poseduje takav i imas podosta napisano o tom modelu,misljenja,po neki klip..
Moja misljenje i zamerka bi i dalje bila na izbor elektronike (ziroskopa i servoa),jer od tih elemenata ce ti zavisiti i kvalitet letenja kao i stepen napredovanja.Ja sam pre za proverene brendove,npr. Futabin ziroskop,kao sto ti je Sale vec savetovao i Hitec HS65 servoe koji su odlicni za helikoptere ove velicine.Naravno ima tu jos servo koji mogu da dodju u obzir ja sam uzeo jedan primer.

--- End quote ---
Prvo ne bih voleo da me pogresno razumes , znam da imas najbolju nameru ali mislim da za to sto si mi pomenuo treba da izdvojim preko 300e za ovaj heli -.-
Zar je moguce da mi za pocetak treba stanica od 130e ? oo))
btw baterija ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 20C x2 nije 6s i skroz je kompatibilna sa hk450
Turnigy Head Lock & Standard Gyro (Digital/Analog) svi hvale na HL-ndu mislim da ni meni nece smetati za pocetak naravno da cu kasnije upgrejdovati moj heli ...
HXT900 9g i tail servo GWS Park HPX Servo prrporucje GLIDER ...
Ja se vec 7 godina bavim snowboardingom u pocetku sam vozio iznajmljenu opremu neku smesnu tad mi i nije trebala full gear od 1000e xD kao sada .... elem ne zahtevam ja od helija odmah neko 3d letenje ...
ako sa ovom opremom mogu normalno da ga vozim ja bih narucio izadje me 185e sve to je po meni pristupacna cena za pocetak ....

Xardaz_abc:
Za asian gyro od 50$ utisci na HK-u su katastrofa tipa it's cheap, it's a gyro, but it doesn't lock your tail, i'm getting quite drift

Npr Turnigy Head Lock & Standard Gyro sve reci hvale a duplo je jeftiniji meni nije problem da doplatim 15e za gornji ali sto bi to radio kad za ovaj od 24$
I ordered one of this unit in my TREX 450. Its a good gyro for the price very small and light.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version