Author Topic: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina  (Read 5848 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« on: May 19, 2010, 08:57:44 PM »
Ovako to bese pocetkom maja,ja otisao na odmor par dana i posto se stalno cujem sa Darkom (DAKYLE) dogovorismo neki dan da uzivamo malo i u letenju nasih modela.Posto sam imao neke obaveze i prema Sasi iz Krusevca,resismo da odemo do njega i vidimo o cemu se tamo radi.Medjutim,nas drug Sasa je imao planiran put u Trstenik,gde je trebao da se nadje na letenju sa Lazin-om(DEJAN-TS),pa tako i mi,reko da sve na jednu ruku obavimo,zapucamo iz naseg Paracina pa pravac Trstenik.

S leva na desno:Zarin(Dejan-ts);Darko(Dakyle);moja malenkost(Cane);Pedja(?);Sasa i njegov sin Nemanja








Ja i Darko smo bili bez modela,jer Darko nije imao nista spremno a ja imao kvar na motoru na junioru koji sam poneo sa sobom.
Medjutim to nije bio problem da se svi lepo druzimo i upoznamo,uzivamo u majstorijama Zarina i Nemanje.
Price,naravno koliko hoces,druzenje koje je svima prijalo,letenje za svaku pohvalu.
Ali to nije sve...

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #1 on: May 19, 2010, 09:10:55 PM »
......Da im Darko i ja nebi ostali duzni za jedno divno druzenje i gostoprimstvo,
pozvali smo istu ekipu i kod nas na sportski aerodrom u Davidovcu.....
Ovde je ekipa vec bila u malo vecem sastavu,a u pojacanje je dosao Soprano sa bratom iz Krusevca,nas drug Nesa(VelikiN) kao i drug Steva(Stevapn)





Druzenje koje je zapoceto neka 2 dana pre toga u Trsteniku,ovoga dana nastavismo u Paracinu,naravno uz uvek aktuelne price i dogodovstine.
Zao mi je sto nemam nekih video snimaka jer sam bio samo fotoaparatom naoruzan,ali nadam se da ce sledeci put i toga biti.
Zahvaljujem se ovim putem svima za predivno druzenje,upoznao sam neke divne ljude koji se bave ovim nasim hobijem,
video kako to sve ide kod nas u manjim sredinama,naucio sto-sta interesantno o modelima,gradnji,stelovanju i svemu cega sam se setio da pitam.
U nadi da ce sledeci susret biti uskoro i jos bolji,veliki pozdrav za sve.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #2 on: May 19, 2010, 10:41:40 PM »
Svaka cast na druzenju, prelepo izgleda! BTW Pitts ili Ultimate je prelijep ciji god da je.   (res)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #3 on: May 20, 2010, 08:31:33 AM »
Lepo je videti da se nas hobi siri i da se ljudi druze. Sve pohvale na ovako lepim slikama u ove tmurne kisne dane  :)aplauz   (res)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #4 on: May 20, 2010, 09:39:09 AM »
a kakva je jedrilica ?? a za susret svaka vam cast!!! ()-()

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #5 on: May 20, 2010, 11:02:20 AM »
Pozdrav svi sa foruma,

Druzenje je bilo jako lepo, nadam se da cemo se cesce ovako okupljati u sto vecem broji, a prva prilika za to bi trebalo da bude 5. Juna, kada smo pozvani kao gosti Paracinskog aerodroma u davidovcu povodom aero mitinga (da malo promovisemo nas hobi za pocetak). Svi zainteresovani mogu da nam se jave i da dodju kod nas.

Jedrilica je blago receno fenomenalna (tog dana je bilo i termike a boga mi i dinamike) pa je jedrilicu tesko bilo spustiti na zemlji  (<--)
Dvokrilac je Zarinov (rucne izrade, o tome on vise moze da vam kaze) inace leti izuzteno u rukama pravog majstora   (res). Vatreno krstenje je imao i Kyosho Giles 202, kojeg je zbog jaceg vetra i slabijeg iskustva naseg drugara sa takvim modelima Caneta poleteo Zarin (let je bio blago receno sokantana, naravno sa hepiendom) Model je je bio prenervozan, mnogo zivahan i jako brz. Ali Zarin je svojim iskustvom to odradio maestralno. Inace Giles je sada u vlasnistvu Nese (VelikiN) koji ga je sutradan posle malo dodatnog trimovanja ali po ozbiljno jakom vetru provozao malo Paracinskim nebom, odmah se videlo da mu takvi modeli pristaju   :)aplauz .
Sasin Piper Cherokee je imao vatreno krstenje koji izgleda fenomenalno i jos bolje leti  (<--).
« Last Edit: May 20, 2010, 11:19:12 AM by Dakyle »

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1470
  • teramo ga jako
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #6 on: May 20, 2010, 03:56:50 PM »
samo da napomenem ,za dvokrilca da nije od onih akrobatskih iako izgleda to je je replika pravog modela SUPER BIPE ili debeli kako ga ja vec zovem ,inace model je radjen kao shto je kolega Darko rekao rucnim putm i sve to izmishljeno u letu naravno da bude u nekoj srazmeri
shto se tice letnih karakteristika modela ja necu nishta komentarisati jer je i suvishe o tome govoriti ,oni koji su videli oni mogu prokomentarisati sve to,
inace pogonska grupa tog modela je OS MAX od 10ccm i dok traje let ne smem da povucem palicu za gas do daske inace se trza kao konj,sve u svemu model je namenjen meni za dushu i u toku izgradnje stalno sam pomishljao kako ce ovo cudo biti i eto rodila se ta debela mrcina koja jako lepo leti i jako je upravljiva
eto to je za sad ,ali za neki dan postavljam slike od kolege Pedje iz Krushevca ,ali samo da mi ih dostai prvo :)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #7 on: May 21, 2010, 12:29:21 AM »
Izvini druze Dejane,ali u prvom redu sam te nazvao LAZIN.Nije bilo namere,vec lapsus.
Jos slika sa druzenja i ostalih na:

http://s872.photobucket.com/albums/ab286/canic1/

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1470
  • teramo ga jako
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #8 on: May 21, 2010, 01:30:36 PM »
ma ok je Cane ,nije spor da neko pogreshi

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #9 on: May 24, 2010, 11:52:34 PM »
Hoce li biti nekog zvanicnog poziva za aeromiting 5 juna u Paracinu?
kome da se jave zainteresovani za dolazak?
...

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #10 on: May 25, 2010, 11:41:50 AM »
Trebalo bi da bude zvanicnog poziva, ja sam trenutno jedini kome mozete da se obratite u vezi toga, posto sam "najslobodnijji" od ostalih a i najblizi celoj situaciji.To je aeromiting civilnog vazduhoplovstva i nas nekolicina modelara i ljubitelja ovog hobija smo pozvani da damo doprinos celoj manifestaciji. Odredice nam mesto na aerodromu, i to je u sustini to. Do petka bi trebalo da se vidim sa,ljudima iz organizacije u vezi mitinga, pa cu imati vise informacija. U svakom slucaju svako zainteresovan moze da mi se javi i na taj dan i slobodno dodje. Vodecu kakav je program, i sve vezano za to. Posto sam ja trenutno usamnjen u  Paracinu u vezi bilo koje organizacije, sacekivanja ljudi i same pripreme toga, a iskreno do sada nisam nikada nesto tako ni organizovao ili bio deo takve da kazem avanture, imajte razimevanja i strpljena. U svakom slucaju svi ljudi dobre volje sa modelima i bez njih su dobrodosli.


Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1470
  • teramo ga jako
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #11 on: May 26, 2010, 04:16:42 PM »
darko mislim da bi trebao da otvorish novi topik za Aeromiting 5 juna ,da se ne bi napravio neki lapsuz ,neko nece procitati sve do kraja ,
otvori novi topik i stavi brojeve telefona za prijavljivanje ,tako cesh imati bolji uvid u celu situaciju ,ako neshto zapne mogu da ti pomognem eto sa prikupljenjem zvanica i prijavama ,sobzirom da je to Aeromiting mislim da bi trebalo barem okruzni modelari da se jave

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #12 on: May 26, 2010, 04:22:26 PM »
vazi druze

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #13 on: May 27, 2010, 11:39:58 AM »
Imam i ja neke slike, kako ovde da ih okačim?

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Druzenje modelara iz Trstenika,Krusevca i Paracina
« Reply #14 on: May 27, 2010, 11:49:25 AM »