RAZNO > PLANOVI / NACRTI MODELA

March 3 Buld Thread

<< < (2/3) > >>

saxpg:

--- Quote from: magic on March 07, 2008, 09:49:04 PM ---
mislim da nema potrebe da ukrstas zice nego da komanda ide na onu stranu na kojoj je i servo. Ovo kazem ne zato sto nesto mnogo znam nego sto da budem iskren nisam video nigde drugo resenje kao sto je tvoje  ???. Drugo, skoro sam 100% siguran da ce ti se zica kriviti na toj duzini. Ovo vec kazem iz direktnog iskustva posto ja isti zicu imam za komandu elerona na Cularisu ali je duga samo 5cm i veruj mi da se vec i tu malo krivi. Ako mozes skini sa multiplexovog sajta uputsvo za sklapanje od acromastera i vidi kako je to tamo reseno. Inace kod svih multiplex modela koristi se ta zica za komandovanje, ali preko te zice ide crevo pa preko jos jedno crevo pa sve zalepljeno u trup  :o.

Isto, cini mi se sa slika da ti je zica koja od repnog tocka prolazi kroz neku cevcicu na vertikalcu samo zalepljena oracoverom? Ako jeste samo tako nije dovoljno, potrgace ti je pri prvom sletanju. Repni tocak trpi mnogo vise nego sto mislimo. Pitaj Petra kako je on to resio na Katani! Ako mozes na neki nacin da utisnes zicu u komandu ili da bar ta cevcica ima nesto sto je u dubini vezuje za vertikalac mislim da bi tako bilo mnogo bolje ...



--- End quote ---

Pozdrav Magic

Sto se ukrstanja zica tice to sam vidio na svom prvom modelu, Kyosho Piper Cub.
Kod njega je to rijeseno na taj nacin , a svidjelo mi se zato jer tako zica ide u ravnoj liniji
do vertikalca ili horizontalca, bez krivljenja. Probao sam sve radi ok. u planu je bilo da stavim
cevcice kao vodjice, ali sam odustao jer kanal koji ide kroz trup ne da zici da se krivi.

Sto se tice vodjice za repni tocak ona je privremeno pricvrscena oracoverom. Mislim da cu je zaliti
epoxijem.

Hvala na komentarima.

doajen:
postoje modelari (citaj graditelji modela koji se ne stide da ih nazivaju VAZDUHOPLOVNIM MODELARIMA /ne tamo nekim aero... vetropirima, sta li??/), vidim jedan si od nas, vazduhoplovnih modelara,gradis sam svoje modele, pa zasluzujes pravilan odgovor  za "ukrstene komande". Vecina gotovih , posebno ARF modela  imaju po pravilu Am radio stanice, retko kada FM, a ni jedna skoro da nema mogucnost inverzije (promenu smera kretanja servoa) pa je jedina mogucnost i najbezbolnija (recimo, dovoljna udaljenost prikljucka prenosa /komandnih zica/ na servoima ili smer kretanja prikljucak na spoljnu stranu recimo) To onda dovodi do "ukrstanja" koje nema ama bas nikakve veze sa pouzdanoscu rada komandi! Nemam nista protiv dobronamernih savetodavalaca, naprotiv; , ali veruj mi NEMOGUCE JE baviti se vazduhoplovnim modelarstvom samo preko interneta, ju tjuba i.t.d; nadam se da u tvojoj okolinima ima  starijih vazduhoplovnih modelara, slobodno ih upitaj, mi "doajeni " nismo ni sujetni, ni trgovci ni "novopeceni "instruktori ili cak nstavnici "aeromodelarstva" , i ne zivimo od modelarstva, vec za modelarstvo! Budi mi pozdravljan; doajen

vukas1979:
Svidja mi se kako si odradio avion,to sa ukrstenim zicama ne verujem da ce smetati ali i nije potrebno...Interesuje me kako ti je uhvatio oracover za stirodur? Radio sam extru na taj fazon ali mi neko rece da nece uhvatiti folija za stirodur pa sam se mucio sa presvlacenjem papirom pa onda farbaanje itd...Sve to je ispalo malo teze, sto mi se nije svidelo i na kraju je extra zavrsila u kanti jer mi je pala sa ormara i pukao trup....:(... I jos nesto kako ces da pricvrstis poklopac motora?

magic:

--- Quote from: saxpg on March 06, 2008, 04:31:18 PM ---... 
Za pushrodove (kako se to kad nas uopste zove) sam na bubanj potoku
kupio kod nekog lika zicu od prohroma debljine 1-2 mm. Odlicno radi posao
ali mora da ima vojice jer se savija.
...

--- End quote ---



--- Quote from: magic on March 07, 2008, 09:49:04 PM ---...
Ako mozes skini sa multiplexovog sajta uputsvo za sklapanje od acromastera i vidi kako je to tamo reseno. Inace kod svih multiplex modela koristi se ta zica za komandovanje, ali preko te zice ide crevo pa preko jos jedno crevo pa sve zalepljeno u trup.
...
Ovo su stvarno samo sve jako dobronamerne "observacije" da ne ostetis model bez veze kod prvih letova. Bice i tebi i svima zao jer se stvarno vidi kolicina rada i ljubavi koja je ulozena u sve to! Inace svaka cast i samo napred!
...

--- End quote ---






Pozdrav

SABURO:
Topic je ociscen od nepotrebnih komentara.

P.S. molim novopecene korisnike da se ponasaju skladno pravilniku!!!
http://rcfly4um.org/index.php?topic=3.0

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version