RC MULTIKOPTERI > MULTIKOPTERI GENERALNO

Trikopter

<< < (35/39) > >>

gizmo:
Probaj na pitch "kurvi" da malo "ublazis" srednji deo, lakse se lebdi tj. manji su skokovi pri pomeranju gasa.
Stavi recimo 20-45-55-65-85.

fenix:
Dragane  (pijemo) kriva podesena, proba slijedi uskoro.

fenix:
       Danas trikopter lebdio,letio pitch"kurve" podesena na 20-45-55-65-85 i osjetno je bolje prilikom davanja gasa nema naglih skokova.Jos samo hvali GoPro camerica koja ce uskoro biti porucena.Posto je tezina trikoptera 1200gr sa baterijom najvjerovatnije cu da ove AL krake zamjenim sa karbonskim a mozda i sper zamjenim karbonom.Samo zamjenom Al sipki smanjio bih tezinu za 90 gr. tj.90 gr+ za eventualnu dodatnu opremu (koristan teret).
U narednom periodu cu naruciti i ovaj nosac http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=16343 jer planiram da napravim ovako nesto ali stabilizacija po dvije ose tako da bi tada bila potpuna stabilizacija  ;namig

                                           

Ovu platformu bih mogao koristiti i na T-rex-u i na Slow-u.Kad smo vec kod nosaca za GoPro evo par idealnih rjesenja bez velike dodatne tezine

                                           
 
                                           

                                           

                                             

   

       

fenix:
     Za vikend sam testirao camera mount sa sve sponge amortizacijom  :big smile U kasnim popodnevnim satima bilo je veoma hladno pa su se i ziroi tresli ali ipak sam uspio napraviti par snimaka ;namig Dok ne stigne GoPro i ovaj put kao bezbroj puta do sada Olympus mju 820 je odradio bezprekorno posao. Snimao sam sa max.rezolucijom 640x480 pa je i kvalitet slike zadovoljavajuci.Kao sto se vidi na snimku vibracija nema uopste  :)aplauz tako da sam sa ovim jednostavnim rjesenjem prezadovoljan.Sto se tice nosaca napravljen je od AL profila (ovaj nosac sam pravio za HK 450 ) Izmedju aparat i nosaca sam stavio komad sundjera kao i izmedju nosaca i trikoptera.Nosac se nalazi sa donje strane u tacki CG tako da nema problema sa dodatnim premjestanjem baterija.Ovaj sistem cu koristiti i sa GoPro.A sada naravno video,lokacija i nije bas neka ali tu testiram sve projekte,a za Duleta ce biti interesantna  :big smile Naravno u kadru Opel Astra karavance pa morao sam imati nesto kao objekat snimanja.Naravno moze da se zamisli i neki prelijepi predio poput morske obale,jezera,planine...sto ce naravno tek da se snima  uskoro a do tada evo ga video  (pijemo)

                                          http://www.youtube.com/watch?v=GiW9NCgbipw&feature=player_embedded#at=81

     Sto se tice podesavanja pored svega prije navedenog stavio bih i akcenat na podesavanje "trevel adjustment" ili ti "end point-a"Naime do sada sam letio - lebdio sa postepenim dodavanjem gasa i u ovom rezimu se ponasao odlicno.Kada sam pokusao da letim malo agresivnije tj.naglo dodajem i oduzimam gas primjetio sam da zadnji motor sporije prima obrtaje a prednji "cupaju" tako da se uvijek manifestovalo kao prevaljivanje preko repa.Naime svaki motor nema istu snagu  mmmm pa sam podesio "end point" za repni motor sa vecom vrijednoscu a prednje sam morao smanjiti.Ovo moze da se podesi i preko limita na zirou ali je ipak bolje rjesenje podesavanje preko stanice a ziroi da su podeseni na istu vrijednost za sva tri motora.Sa ovim naknadnim podesavanjem pri naglom dodavanju ili oduzimanju gasa trikopter "cupa" istovremeno sa sva tri motora.
  O ovome podesavanju ima takodje rijeci na ovome mjestu http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1142429&page=575 Nadam se da ce i ovaj podatak biti od koristi za one koji planiraju da pocnu sa gradnjom trikoptera  (pijemo)

bimmer:
oooooooooooooo Fenix, bravo bravo! :)aplauz
ovo izgleda vec mnogo bolje i stabilnije!!! svaka cast! ih al cemo da snimamooooo
Dobar ti i izbor muzicke podloge  ;namig

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version