RC MULTIKOPTERI > MULTIKOPTERI GENERALNO

Trikopter

<< < (36/39) > >>

fenix:
Dule  (pijemo) ce da se snima naravno ...

fenix:
   Trikopter je odavno podesen kako treba ali ovih dana sam malo experimentisao sa podesavanjima prije svega sa end pointom ili  travel adjustment.Poslije svih podesavanja ovo je jedna od bitnijih podesavanja sa kojim se postize da sva tri motora ravnomjerno vuku.
Poslije ovoga probao sam  ziroe koji kontrolisu rad tri motora  tj.kako leti sa ukljucenim "DS" i kad je u "analognom" modu.Posto na forumima mogu da se nadju razlicita misljenja u vezi ovoga.U oba aslucaja nisam primjetio neku bitniju razliku sto i Dragan potvrdjuje. Ja sam ova tri ziroa koja kontrolisu rad motora ostavio u analognom modu.Sa ovim podesavanja sam zadovoljan mada uvijek ima prostora za dotjerivanje  ;namig
Juce sam izvagao trikopter sa sve baterijom i video predajnikom je 1440 gr a sa aparatom 1580 gr.Ovo je neka granica sto se tice trikoptera i veoma je stabilan za ovu tezinu ,ali je zato vrijeme trajanja leta sa 7 min. bez opreme smanjeno na 6 min.U narednom periodu radicucu na smanjenju teyine trikoptera tako sto cu da ugradim laksi sper i karbonske sipke.Po dosadasnjim proracunima samo ovo kad zamjenim olaksacu ga za 250 gr i to bi bio neki max.
A sada u prilog i video sa jucerasnjeg okupljanja sa aparatom Olympus.Jedno je sigurno, kad stigne GoPro ovo ce sve da izgleda dosta bolje.
A sada video,montazu odradio Dule  :)aplauz  (pijemo)


                                                 
       
                                             

bimmer:
Evo da dodam jos jedan video od nedelje.... Fenixov tricopter na djelu!
Iz dana u dan izgleda sve bolje i bolje! Veoma stabilan let.... ako se izuzme kratko trajanje baterije  :big smile :)aplauz

 

gizmo:
Fenix bravo! Odlicno si ga "utego"  ()-()

fenix:
Hvala Dragane,ma moze to jos i bolje a i bice   ;namig .Dule ne mogu vise govoriti odlican video to se podrazumjeva nego hvala za video  ;namig .Sto se tice trajanja leta to i jeste mala mana ali kad se ima par baterija nije strasno,a kad se trikopter olaksa bice tu mjesta i za mAh  (pijemo)

  Evo jos jedan video sa nedavnog letenja


                                 

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version