Author Topic: Gumice  (Read 9876 times)

Offline bane

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
    • Premier Сasual Dating - Real Women
Re: Gumice
« Reply #15 on: November 16, 2010, 10:23:23 PM »
Mislim da odgovaraju i gumice sa decijih vech balona za pinplanje.

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Gumice
« Reply #16 on: November 17, 2010, 10:07:34 AM »
Odlično, izgleda da moje nisu bile dobre.
Jel' imaš da mi pozajmiš jedno 10 kom?
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Gumice
« Reply #17 on: November 17, 2010, 10:25:20 AM »
moje iskustvo u vezi gumica sa dečijih balona govori da se posle par meseci stajanja nekako rasuše,ispucaju i postanu gnjecave i lepljive pa onda moram da ih stružem sa površine.Skoro sam u Rodi kupio gomilu gumica za tegle,negde oko 115 din. 150 komada,a sve su bile spakovane u vidu loptice veličine loptice za tenis i raznih boja.E sad nisu toliko elastične kao originalne koje sam imao(verovatno manji procenat silikona nego gume) al vrse posao.Ako mi treba malo duza jednostavno sastavim dve ili više.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Gumice
« Reply #18 on: November 17, 2010, 11:18:28 AM »
Od kada znam za sebe i modelarstvo, unutrašnja guma od Fiće, metalni lenjir i uz njega širokim skalrelom seci gumice koje ti je volja. Makazama ćeš napraviti žuljeve, a gumice će biti "ravne" kao vo kad p..ša.
Za manje prečnike ubila se unutrašnja guma od građevinskih kolica. Više ih koristim kao treću ruku i zamenu za čiode kod sklapanja modela. Istina crne su i kada se zamaste hoće da kako babe kažu pušta boju, ali i to rešava sapunica i talk. Da ne mudrujem, pozdrav  :mhm
ex pseudonijum: licider

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Gumice
« Reply #19 on: November 17, 2010, 04:21:56 PM »
Odlično, izgleda da moje nisu bile dobre.
Jel' imaš da mi pozajmiš jedno 10 kom?
Nazalost ne mogu da ti pozajmim...mogu samo da ti poklonim   :big smile

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Gumice
« Reply #20 on: November 17, 2010, 05:40:00 PM »
Hvala, Gizmo,    ()-() ali snašao sam se u međuvremenu.



(ovo ne pokušavajte kod kuće! fotografije nisu fotomontaža, model stvarno stoji samo na jednoj običnoj gumici za tegle )

 Našao sam ove magične ultra mega giga elastex turbo gumice za tegle, možete bez brige vaš skupoceni model bez bojazni okačiti na samo jednu gumicu, dobro ste čuli, 3,5 kg vaše dike i ponosa, na samo jednoj gumici, nemoguće?! Kad može kolač u tiganju može i ovo! Po ceni od samo 9,99din/kom (+ptt troškovi) ako pozovete odmah dobijete 2 komada po ceni jednog, dobro ste čuli!


Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla