RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

Cesna 152

(1/2) > >>

SDmodelar:
Zdravo svima,
Cesna je rađena po planu koji je uradio Nikola-Srpska posla i po njegovom savetu uvećano je 20% zbog motora koji sam planirao da stavim u model. Model je kompletno izrađen od balze sa dodatkom avio-špera i lipovih letvica. Pošto sam želeo da model što više liči na original uradio sam novi auspuh koji je potpuno smešten ispod kapotaža. Zbog nedostatka slobodnog vremena završetak ovog modela ide sporo ali na molbu nekih članova postaviću slike modela u stanju pred presvlačenje folijom, a naravno slike gotovog modela obavezno.Evo kako to izgleda.











Za sada toliko.

Pozdrav
Nikola

soprano:
Hvala na ovako lepim fotografijama,puno srece u daljem radu i naravno da vidimo model kad bude gotov....  ()-()

soprano:
Dosta sam gledao proekat i ove slike ali i dalje mi nije jasno kako se ovo krilo pricvrscuje za trup?




SDmodelar:
Na slikama se ne vidi zato što krilo još nije probušeno ali na trupu postoje dve matice u koje se krilo ušrafi sa plastičnim šrafovima zadnjem delu krila, a u prednjem delu dva drvena tipla. Ako ti je lakše možeš to uraditi i običnim gumicama ali onda već gubiš skale izgled.

Pozdrav

soprano:
Svidja mi se resenje prednjeg tocka,samo me interesuje da li je kupljen mehanizam ili ste pravili.Ako je nesto od ova dva onda gde i kako?Hvala

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version