Author Topic: Telink Yak55M Ido Segev design  (Read 13084 times)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #15 on: February 07, 2011, 06:06:17 PM »
Oпет катастрофа и сад незнам шта чу (zid)

By zajorcfly at 2011-02-07


By zajorcfly at 2011-02-07

Незнам зашто али крив је и незнам како да оправим посао. Покушао са тежине и на силу али неиде. Остаје да извадим једну карбонску шипку( а теко је добро ухлепана) али незнам коју? Ваљда она из надворешни део лака ако ме разумете.
 :-\
« Last Edit: February 07, 2011, 11:15:52 PM by zajo »
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #16 on: February 08, 2011, 10:31:16 AM »
Zajo, koliko vidim problem je taj sto se trup aviona malo uvio. Ne vidim tacno gde ti se nalaze karbonske sipkice, ali po svemu sudeci izgleda da ces morati da izvadis jednu i da je ponovo ulepis ili samo jedan deo. Vodi racuna da ti neka od tih sipkica ne upadne malo vise u trup, jer umeju da povuku. Meni se recimo to desilo kada sam ulepljivao karbonske sipkice (ramenjace) u krila Yak-a..

Ako te ne mrzi, postavi jos koju sliku da vidimo gde moze biti problem.


Quote
Oпет катастрофа и сад незнам шта чу
Samo opusteno sve se da resiti
 ()-()
Nikola | rcfly.in.rs


Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #17 on: February 21, 2011, 10:31:35 AM »
Хвала Никола (pijemo) проблем решен ()-() ево први лет:



Имам неких проблема али веч волим свој нови авиончич.
Поздрав (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #18 on: June 21, 2011, 11:21:01 AM »
У бре, где је отишао пост :big smileзначи ипак се нешто дешава ;namig
Ево га први видео па причачемо касние  (pijemo)


 ()-()
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #19 on: June 21, 2011, 12:12:22 PM »
Fenomenalno Zajo! Svaka dalja rec o pilotiranju je suvisna. Avion je odlican za treniranje 3D-a..

 (res)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #20 on: June 21, 2011, 12:14:56 PM »
Хвала Никола на тако брз коментар  (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline vihor522

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
  • zelja za letenjem starija je od svake letilice
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #21 on: June 21, 2011, 09:43:37 PM »
 dakle zajo...savrsheno, svaka chast

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #22 on: June 23, 2011, 11:40:53 AM »
Треба ми помоч.
Мотор је turningy C3536-1100 нажалост више се непроузводи.
Елиса је 12/6 са 11/5 нелети добро(премало снаге).
Контролер 60А неки безимени.
Мотор прегејава и батерие се веома брзо троше и веома вруче.
Шта да учиним да решим овај проблем mmmm
Поздрав и хвала.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #23 on: August 21, 2011, 10:58:45 PM »
Zajo, u neku ruku sam se zagrejao za ovaj model, tj ovu koncepciju modela i usput naletim na build na youtube-u, mozda nekom posluzi...



btw videh da vise ne rade taj motor, mozda je najbolje da kupis njihov setup koji oni preporucuju za te avione..

 ()-()
Nikola | rcfly.in.rs


Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #24 on: August 25, 2011, 01:38:36 PM »
Pozdrav Nikola (pijemo) Jos sam na odmoru pa tek od sledece nedelje bicu aktivnii na forum. Prie neki dan vratio sam se iz EXFC-a pa poslacu vam fotke i neverojatne price iz Znojmo Ceske :big smile :)aplauz
Jas sam lepio model sa epoksidom a i dvaput sam ga rusio pa opet dodavao epoksid a sa time tezinu. Na kraju sam svatio da ca lepi bolje taj material. Isto tako upucao sam 82-jke i ino lab teske sevoje kako i 60a kontroler. Par su ljudi leteli Telink na exfc i njini je model duplo laksi mmmm mada meni se vise svidja ovakav.
Jedini problem je u tome da ovaj motor pregreava, mislim svarno je vruc.
Ako imate preporuku iz HK za motor koi bi radio na 3 kelie i 12/6  elisu a da nebude tezi od 100g i da ne pregreava molim dajte, planiram da porucuem od Ponedeljak.
Model jeste odlican ali neradi flat spinn-ove i strasno me to nervira. Planiram da izradim model- spoj izmadju Telink i Bruskmanov plan. Bice iste dimenzie Telinka,mozda malo veci, Bruckmanov plan sa smalene komandne povrsine i mozda malo izmene. Konstriktivno bio bi kao Telinka. Trebaju mi samo karbon sipke i drugo nije problem.
Nemislim da treba da damo Telinka 130e nego da sami proizvedemo ovo. Ako jedan prototip bude ok ondak je 5minuta posla da se iseku jos 10, 50 istih.
Inace Ido koristi savox servoje i ikreno ih preporucue. Kostaju okolo 30usd.
 (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #25 on: August 25, 2011, 05:14:57 PM »
Ne znam koliko je teska ta ptica na poletanju... Mozda da probas sa ovako necim
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4655__KD_36_16M_Brushless_Outrunner_1050Kv.html
Osovina 5mm :big smile
Mozda da ga probas sa 13x4?
Pozdrav

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #26 on: August 25, 2011, 07:17:28 PM »
Zajo lep modelčić  (thumb)

Quote
...Jedini problem je u tome da ovaj motor pregreava, mislim svarno je vruc...

Ovo je generalni problem kod 3D modela, pa ću ovde da napišem nešto pametno  :big smile što sam već davno hteo.
Problem je i u tome što se prilikom puno huverovanja sa 3D modelima prestaje strujenje vazduha oko elektronike, pa se više greje nego da se leti normalnom brzinom. Motor malo hladi strujanje od elise jer znatnije strujanje vezduha na elisi počinje tek od 1/2 dužine kraka. Istina je da neki motori ima svoje turbinske lopate za povećanje strujanja između magneta i namotaja, ali to radi samo na velikim obrtajima. Prilikom 3D akrobacija retko kada se leti sa velikim obrtajima duže... Kod ESC i LiPo je isti problem što je strujanje blizu trupa malo, kada je model okačen na elisu.
Jedno od rešenja je dodatno hlađenje. Stator motora treba da dodatno hladiš tako da ispod nosača motora, krsta, staviš aluminijsku foliju što veći komad i saviješ na trup. Može se i sa tankim alu. limom, što veći komad, barem 1dm2 ukupno. Oblik nije toliko bitan već je bitno da se odvuče toplota od namotaja. Postoje dodatne cooler lopatice za motore ovog tipa, a i neki vid alumunijskog firewall-a je isto dobro rešenje.

Svugde je cilj isti, sa raznim rešenjima.  mmmm













ESC oslobodi od spolje bužir cevi i povećaj hladnjak sa rebrastim aluminijskim hladnjakom recimo da izgleda ovako:



Za LiPo nemam leka. Kupi sa većim C discharge rate recimo 35C Leti malo brze akrobacije, malo 3D, pa ponovo ubrzaj model. Tako to rade i "veliki". A da, i nemoj da letiš kada je napolju preko 30 stepeni celzijusa  :big smile




« Last Edit: August 25, 2011, 10:26:29 PM by tibeteagle »

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #27 on: August 29, 2011, 02:22:31 PM »
Ne znam koliko je teska ta ptica na poletanju... Mozda da probas sa ovako necim
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4655__KD_36_16M_Brushless_Outrunner_1050Kv.html
Osovina 5mm :big smile
Mozda da ga probas sa 13x4?
Pozdrav
Ме супер изгледа, баш ми се свиџа, али боим се да је мало претежак mmmm а ово?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14396__Turnigy_Park480_Brushless_Outrunner_1020kv_.html

Quote
Ovo je generalni problem kod 3D modela, pa ću ovde da napišem nešto pametno  veliki osmeh što sam već davno hteo.
Ма да, скроз си у право. Али да стављам метал то је исто додавање тежине. Плус некако ми ништа неиде на овај.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #28 on: August 30, 2011, 09:22:09 PM »
Taj motor je za *broj* manji nego sto ti je sada na avionu. A greje ti se jer si ga preopteretio. Max elisa za taj motor je 11x5.5
http://www.bungymania.com/imageshome/includes3/motorperf1.php?id=79
Ovaj Keda je tezi samo 10g. Mislim da to nije mnogo.
Sto se tice hladjenja, najbolje resenje je rasterecen motor :mhm
Svako dodavanje metala, sem sto povecava tezinu i nema neku fju. Dodirna povrsina motora i metala je mala pa je tako i predaja toplote nedovoljna.A i za hladjenje takvim tipom hladnjaka je potrebna velika povrsina hladnjaka da bi bio funkcionalan.
Najvece zagrevanje motora je pozadi. Zbog toga su i predvidjeni hladnjaci od strane proizvodjaca koji se kace na zvono.
Ako vec dolazi do pregrevanja, i ne moze se izbeci promenom elise zbog gubitka snage ili neceg drugog, kao sto je i kod mene bio slucaj, kao najbolje resenje mi se pokazala ugradnja usisnika za vazduh. Opstrujavanje vazduha oko motora je moj TGY ucinilo upotrebljivim. Pre toga je sve bilo rizik. Kineski motori imaju tu manu da se dosta vise greju od nekih brendiranih. Hacker na istom avionu se gotovo nije ni grejao na istim opterecenjima kao TGY iako je bio manji. Ako je, kao sto rekoh, motor na modelu rasterecen, ne mora da znaci, ali je od prilike dovoljan pokazatelj ako hoveruje na polovini gasa, ne bi trebalo da bude pregrevanja. Sa Hackerom sam mogao da hoverujem dok ne ispraznim bateriju i motor je uvek bio samo topao na dodir. Najveca opterecenja motora i baterije su prilikom ispucavanja modela iz hovera! Tada se daje pun gas, motor vuce max struju a model se krece relativno sporo i nema hladjenja od opstrujavanja oko motora. Iaoko to traje jako kratko, tada se temperatura motora naglo povecava. Ja sam posle ispucavanja motor hladio tako sto pustim model da se sjuri sa neke visine velikom brzinom na minimalnom gasu. Tako sam uvek uspevao da sletim sa hladnim motorom. Dok to nisam ukapirao morao sam da cekam da se hladi, da zujim po livadi...ovako spreman za sl let cim zamenim bateriju
Ako je taj motor uvek vreo nakon leta 99% sam siguran su ti stradali lezajevi, pa i oni doprinose pregrevanju
A za letenje  (res)
 

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Telink Yak55M Ido Segev design
« Reply #29 on: August 31, 2011, 01:46:26 PM »
Quote
Taj motor je za *broj* manji nego sto ti je sada na avionu. A greje ti se jer si ga preopteretio. Max elisa za taj motor je 11x5.5
http://www.bungymania.com/imageshome/includes3/motorperf1.php?id=79
Ovaj Keda je tezi samo 10g. Mislim da to nije mnogo.
Слажем се и само што поручио мтор по твоја препорука  (pijemo)
Надам се да 10грама нече да биду превише а и самоградња коју планирам да израдим биче мало веча него Talink-a. Хтео би да урадим модел погодан за hitec82-јке јер су јефтине и поуздане.
Поручио сам и светла за ночно али како иде, мало по мало овај модел има да тежи сто кила јбг :hehe
Поздрав (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev