Author Topic: Mini skup u Čačku od 6.5.2011  (Read 2451 times)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Mini skup u Čačku od 6.5.2011
« on: June 05, 2011, 01:33:22 PM »
  Evo i par slika kako je izgledao jedan mali skup u Čačku pre tačno mesec dana.Nađoh vremena tek sad da postavim ali bolje ikad nego nikad  ;)
Tamo smo se okupili oko 3 sata i sačekao nas je kolega Grebić koji na žalost nije imao ni jednu ptičicu za let ali je ipak resio da nam pravi društvo.Došli su Misha,Tasa,Duca i ja.Ah da svratio je i da nam se javi kolega Aca iz Mrcajevaca.
  U pocetku vetar nije obećavao dobar provod pa sam jedino ja poleteo svog jeta koji je vec prosao sito i rešeto a i volim da letim po vetru,prosto uživam da se borim sa njim  ;D
 Misha je poneo svog Thunderbolta  da otvori sezonu 
     

kaze da hoće da izduva prašinu sa motora,ne znam samo gde je prašina,kao što se vidi motor je perfektno čist,bravo Mišo za ljubav i pažnju koju posvećuješ modelima  :)aplauz
 

Tasa i Duca su spremili za let jenog dvokrilca za koga kažu da je model od pre jedno 30 god...nije Pits ali izgleda fantastično ....
         

Bio je tu Ducin još jedan f3a model,nisam sad zapamtio koji a i slike su mi nestale iz aparata  ??? (izgleda da se moj klinac igrao i pobrisao,mamu mu poljubim...)

Iskusniji modelari su sačekali smiraj dana,vetar se koliko-toliko smirio i onda je krenula akcija...svaki model je potrošio po nekoliko rezervoara i na sreću bez ikakvih lomova..

 Evo i video....

pozdrav.....


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Mini skup u Čačku od 6.5.2011
« Reply #1 on: June 05, 2011, 01:51:38 PM »
bas je duvalo tog dana. nikada mi se nije desilo da se model ovoliko brzo odlepi i to bez flapsova.
brzina modela nikakva. tek u drugom letu kada sam promenio elisu, (standardno letim sa 15x6) i stavio
14x8 model je  poceo da leti normalno.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mini skup u Čačku od 6.5.2011
« Reply #2 on: June 05, 2011, 03:14:36 PM »
Evo ga i video startovanja ovog dvokrilca.Po šuštanju na snimku može se zakljuciti koliko je bio jak vetar...



ne brinite što je prvo poletanje završio u travi,bilo je potrebno još malo natrimovati vertikalac, poleteo je posle ovoga i veselo letuckao oko nas....

Offline guga

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 106
Re: Mini skup u Čačku od 6.5.2011
« Reply #3 on: June 08, 2011, 09:12:27 PM »
Prelepi modeli,imao sam priliku da uzivo vidim  Tasinog dvokrilca model me ostavio bez reci,Pozdrav kragujevcanima i Gospodinu Tasi.
« Last Edit: June 08, 2011, 09:15:34 PM by guga »