Author Topic: Problemi i Letenje na Barama u Bajinoj Basti  (Read 2259 times)

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Problemi i Letenje na Barama u Bajinoj Basti
« on: May 14, 2011, 11:23:02 PM »
Tacno pre 7 dana ja i moj drugar Zeljko Dimitrijevic-Meske nadjemo malo slobodnog vremena da odemo na letenje.Standardno mesto i okuplanje kao i uvek,livade pored toka reke Drine u privatmom vlasnistvu jednog starijeg gospodina koji nam je maksimalno izasao u suret da koristimo prostransvo od 70ha.Raspakujemo opremu i modele kada se pojavljuje starija gospodja i pita nas sta mi radimo na tudjem imanju i kako smemo da gazimo travu.U meni kljuca sve jer znam da tu nismo bez dozvole,pokusavamo da bezuspesno objasnimo da imamo odobrenje vlasnika i da mi nismo stado stoke da pogazimo travu na 70Ha livade na kojoj nema nigde nicega osim trave.

Objasnjenja bez uspeha, pakujemo stvari i odlazimo na mesto koje smo uvek izbegavali, mesto koje se zove Bare u predgradju Bajine Baste.To je stari iskop zemlje za ciglanu na par ha povrsine ukopan u zelji nekih 7-8 metara.Lep prilaz sa autom,mala trava pa hajde da i ovo probamo posle svega.Za letenje smo poneli malu Cesnu i Kyosho jedrilicu od 2m.Pravimo prvi let sa jedrilicom i sve ide kako treba posle nerovoze koju nam je napravila navedena gospodja.Nije veliko prostranstvo,nema vetra,posluzice za privremeno dok se ne snadjemo za bolju lokaciju.Drugi let pravi moj drugar Zeljko -MESKE ( sta mislite sto ga tako zovu ) sve je kako treba dok odjednom model nije izgubio kontrolu.Poce da se otima kako njemu odgovara.Malo grublje sletanje ali bez ostecenja,iskustvo je ovog puta pobedilo.Otkaz servoa ali se sve zavrsilo Ok.Trenutna lokacuja za letenje u Bajinoj Basti-BARE...
Drugari koji ste blizu javite se na druzenje,nije nesto ali cemo napraviti lep provod.