RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

Konzerviran motor

<< < (3/3)

Dakyle:
Potpuno si u pravu Saburo i ja sam svestan toga, ali probacu pa videti. naravno prvo sam rad motora na zemlji, stabilnost i sve ostalo..u vazduhu ima i otpora...ne pucam na varijantu nestajanja goriva (mada nije ni to iskljuceno), Ima sam problema sa gasenjem motora konkretno O.S. sto je bilo neshvatljivo..jer je radio 2 meseca perfektno, palio i radio kao sat..dok nije pocelo zezanje..3 meseca mi je trebao da pronadjem problem..pa sam dok nisam nasao problem imao poseba setap modela ako dodje do gasenja u letu..Inace isprobavao sam sve znane i neznane stvari da otklonim to nepredvidjeno gasenje...od goriva, svecica, siliknskih creva i sva moguca stelovanja...dok nisam naisao na fizicku anomaliju tek kada sam skinuo motor video sam da su 2 srafa koja zatvaraju karter bila blago olabavljena ko zna od cega i tu je vukao u odredjenim momentima fals vazduh i gasio se. Za ovo nisam pametan, lako cu nabaviti drugi motor ako ovo ne ide, jedino sto nece biti kako treba je kabonski nos..koji mora za ovaj motor da se isece...na svakom sledece bece biti isto..pa ce morati jos veci otvori da se napravr..posebno ako mu je igla u zadnoj zoni...e to ce me malo nervirati...Ne idem cesto za BG da bih mogao kod Zlajka da pazarim Evo motor, a nisam ga uzeo odmah..jer sam kreten...sve mi je preslabo pa se tripujem da visak snage ne steti u minimalno povecanje tezine....

zajo:
Ja bi samo hteo da kazem da sam imao slicni-isti problem sa mom extrom:1m 65sm gde je pisalo od 10 do 15cc.Ali ja sam slusao lose savete i kupio 20cc magnum rg serije mislim.Lose sam prosao.Model je leteo kao kamen sa krila i  kad je zadnji put,radi gasnenje motora(koi je uvek gasio)usao u nevideni kovit i izradio dosad mislim nevidene akrobacije ,dok se nie srusio na zemlji.Pokusavao sam na simulatoru da na svaki nacin ponovim taj kovit i nikako nisam uspeo.Nikad ne bi uradio istu gresku.Ti imas Mustang ali to ne menja situaciu.Mislim da znas koi bi bio moi savet.
Pozdrav.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version