Author Topic: Mustang p51-mini  (Read 29134 times)

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Mustang p51-mini
« Reply #60 on: February 23, 2013, 11:49:15 PM »
Drugari, mislim da je ovo resenje za vase probleme...   ()-() (<--)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Mustang p51-mini
« Reply #61 on: February 24, 2013, 12:13:48 AM »
Ne znam dal to ima kao neka posebna plocica, pa da zakacim na avion i da budem faca :P

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #62 on: February 24, 2013, 09:01:25 AM »
"MLADOZENJA, ZAR TI NISI DANAS NA SVOJOJ SVADBI!!!"  , a visis ovde po forumu   (kush) , hi,hi,   :sljus  nema veze , koristi svaki trenutal dok si jos momak  :hehe

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #63 on: February 24, 2013, 09:06:11 AM »
E ovo gore je bilo upuceno Ikarusu, decko danas staje ispred maticara, nek mu je sa srecom zajednicki zivot ... (pijanoo)  (pijemo)  26aa  3ee

A kad prodje svadba i prebrojis pare, zdipi (na kvarno) jedno 300e i da pazaris motor za edge-a    :mhm :)aplauz

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Mustang p51-mini
« Reply #64 on: February 24, 2013, 09:18:56 AM »
A da li znas sta ce da rade prve bracne noci?  ;namig  mmmm  :sljus
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Mustang p51-mini
« Reply #65 on: February 24, 2013, 10:17:05 AM »
Zena ce da se nervira a on ce biti ovde na forumu, da proveri dal ima jos neki komentar hehehehehe lol
U mom slucaju ja sam se nervirao dok je zena otvarala koverte i onih par poklona sto je bilo.... sta cu, zena mi voli pare vise od....
Nego niko mi ne odgovori, sta mislite ako se malo spuste zakrilca dali ce krila imati veci potisak, da prevazidjemo nekako ovu veliku masu? Dali je to pametno i dal ce biti nekih posledica na drugoj strani?
« Last Edit: February 24, 2013, 10:19:19 AM by Vaci »

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Mustang p51-mini
« Reply #66 on: February 24, 2013, 10:25:06 AM »
Misliš na uzgon?
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Mustang p51-mini
« Reply #67 on: February 24, 2013, 10:35:12 AM »
Ne znam dal to ima kao neka posebna plocica, pa da zakacim na avion i da budem faca :P

Nije plocica nego kompletan DSM2/DSMX prijemnik gde verzija za micro modele ima cak integrisan i ESC



http://www.spektrumrc.com/Products/Default.aspx?ProdID=SPMAS6410NBL

i verzija za vece modele



http://www.spektrumrc.com/Products/Default.aspx?ProdID=SPMAR635

Mene je ova tehnologija jako zaintrigirala zato sto ne leti model umesto pilota vec samo daje vecu stabilnost malom modelu. Vise puta sam do sada pisao da je prosto neverovatno koliko stabilnije leti veci model, a kamoli tek 2x2 F3A.

Mana/prednost (kako za koga) je sto je samo za Spektrum predajne module, mada s'obzirom da imate Spektrum predajne module i na HK to vise nije problem.

poz
« Last Edit: February 24, 2013, 11:00:18 AM by magic »
Veljko

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Mustang p51-mini
« Reply #68 on: February 24, 2013, 10:36:36 AM »
Ja imam ovaj Mini Beast vec vise od godinu dana, ali ga ne letim uopste jer let njime je vise borba nego bilo kakvo zadovoljstvo.
Koliko god da si dobar pilot ovaj model je prebrz za svoju velicinu, krila su pretanka. Ova tehnologija je cudo, ko bi rekao da taj model moze uopste da leti tako.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #69 on: February 24, 2013, 10:39:53 AM »
 Vaci razmisli, zakrilca se spustaju blize korenu krila tj, flapsovi da bi dobio veci uzgon, na krajevima krila treba bas suprotno , da se dobije manji napadni ugao da bi se izbegao kovit ili u nasem slucaju eleroni da se malo podignu - washout.
 
Uradio sam ja i to ali nije mi pomoglo  ")

Planirao sam da kupim onaj orange stabilizator leta sa HK ali za drugi mustang sto imam...

Sto se tice CG ako ste mislili na fabricki predvidjen odma da znate da to nema pojma, probavao sam ja sve kombinacije i uvek je bio repat, na pola gasa vidno pocinje da spusta rep i odma pada.

Po preporukama sa rcgroups teziste treba da bude na oko 28-32mm od pocetka ivice krila ili negde oko onog srafceta sto fiksira krilo. Nazalost kasno sam ovo saznao, motor je od zadnjeg leta u raspadnutom stanju i polomljen nosac motora.
Ipak nije tako strasno, napravio sam novi samo da montriam...

Do danas sam imao oko 15 pokusaja leta ovim malisanom i isto toliko padova ali i dalje izgleda prelepo pa ga zato i volim.

« Last Edit: February 24, 2013, 11:06:27 AM by firebird »

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Mustang p51-mini
« Reply #70 on: February 24, 2013, 10:45:06 AM »
Ima naš narod jednu lepu poslovicu: Ne možeš od g.vna da napraviš pitu!

Ako si već hteo mustanga trebao si da uzmeš H9 Mustang PTS, ekstra trener niskokrilac, a i cena mu je više nego povoljna kod zajka!
« Last Edit: February 24, 2013, 10:52:01 AM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Mustang p51-mini
« Reply #71 on: February 24, 2013, 11:31:59 AM »
Ja imam ovaj Mini Beast vec vise od godinu dana, ali ga ne letim uopste jer let njime je vise borba nego bilo kakvo zadovoljstvo.
Koliko god da si dobar pilot ovaj model je prebrz za svoju velicinu, krila su pretanka. Ova tehnologija je cudo, ko bi rekao da taj model moze uopste da leti tako.

Gresis druze, imam ga i ja, doduse onu stariju verziju bez AS3X, skini mu DUAL RATE recimo pocni sa 50% na AIL, ELE, RUDD, stavi +40% EXPO na sve 3 komande i leteces. Kako ga savladavas tako mu dizi D/R... Isti je slucaj i sa Mikro Sukhoi.. Lete jako lepo, sa ovim D/R i EXPO, sa 50% throtle milina jedna.
Vecina ovih novih koji imaju oznaku UMX su sa AS3X (Beast 3D, Gee Bee, Mig15, Stryker, Carbon Cub, Sbach i mala Jedrilica ASK) imaju neki jaci motor size 180 2500KV i batt Li-Po 180Mah 2 Cell...
Treba samo malo strpljenja u pocetku da se proba i da se navikne na mali avion, posle 3 baterije ce biti pesma..
Mikro Champa koji nema AS3X, koji je tih dimenzija, moze da poletibilo ko, pravi pravcati pocetnik samo da zna bazu koja komanda cemu sluzi, kad nesto podje naopako pusti Gas na nulu, i on ce sam da sleti   (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Drazen82

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 72
Re: Mustang p51-mini
« Reply #72 on: September 08, 2014, 03:31:30 PM »
I poleti li i jedan?

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: Mustang p51-mini
« Reply #73 on: September 08, 2014, 03:36:26 PM »
Koji bi setap isao u ovo cudo, dobih 1 na poklon  :)

Offline Drazen82

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 72
Re: Mustang p51-mini
« Reply #74 on: September 08, 2014, 04:58:48 PM »
http://shop.malaivanca.com/kupi/c1816-2450kv-brushless-elektro-motor-12a-esc-356603

Ovaj je meni preporucen. Vidim da se dosta ljudi pati, pa me interesuje leti li iko sa ovim malim avionom.