RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

Cessna 182 Skylane

(1/5) > >>

ivanmagd:
Evo  konacno nakon razmisljanja i tumbanja po glavi sta da uzmem ipak sam se odlucio da se ponovim za malo ozbiljniji model, radi se o cesni 2.3 metra raspona sa  benzinskim motorom, u pitanju je DZY kineski motor od 26 ccm, model je dugo stajao pa je u njega potrebno uloziti dosta truda, proveriti sve servoe a ima ih 8, proveriti konstrukciju dobro jer je model imao tvrdje sletanje i tom prilikom izvaljen prednji trap i izlomljena konstrukcija iza pozarnog zida i vetrobransko staklo, nista ozbiljno ali zahteva dobar i temeljan pregled, ceo model je u monokotu koji izgleda veoma neuredno a posto jec eo trup plankiran planiram da se upustim u farbanje trupa a samo na krilu za zamenim monokot jer bi farbanje krila znacilo i plankiranje supljih delova krila sto mi se ipak ne radi. Mislim da bi se gitovanjem i farbanem dobio sjajan efekat i dobilo malo na tezini ali sa obzirom da je veliki avion sa jakim motorom mislim da ne bi mnogo uticalo na performanse motora i celog modela, video sam da je Mircetov panther dobio nesto preko 400 grama nakon gitovanja i farbanja a posto je trup ove cesne manji od panterovog i necu farbati krila znaci da bi taj broj kod mene bio mnogo manji, treba mi preporuka za baterije za prijemnik i CDI, mislio sam da idu dve lipo baterije od jedno 2000 3s sa ubec-ima, jedna baterija za servoe i prijemnik a druga za CDI, ili da idem sa nimh baterijama , imam nekoliko baterija od automobila i da napravim petocelijske pakove? Isto mi treba preporuka za ulje za mesavinu, Marko (moj skolski drug)mi je rekao da koristim 100% sintetiku ali ga nisam bas dobro razumeo, sintetika za automobilske motore ili sintetika za dvotaktne motore ili...Mare javi se...
Evo nekoliko slika a kako budem napredovao sa radom postavljacu slike , i da jos jedan problem sa avionom mi je i transport jer je jedva stao u Getz-a a radionica je premala pa se razmisljam kako da ga osmirglam a da se ne otrujem od prasine. pozz

Gabor:
Biće to super model na kraju... Nego pošto dolazi zima, i nevreme, ja bih na tvom mestu razmišljao o plankiranju krila i farbanju celog modela. znam da bi ti to bilo plus trošak, ali ipak je to scale model, sigurno bi bilo lepši. Treba da razmotriš ako i dodaš tih 300-400g., kolika bi bila težina modela, da li bi motor mogao da podnese. Da ne pričamo o diodama na krilima itd...  ;namig
Taman do proleća odradiš sve...

tataBulik:
Jedan savjet iz svijeta "drvnoprerađivačke" industrije.

Koristi se sintetičko ulje za dvotaktne motore (2T full sinthetic), malo je skuplje od mineralnih ulja, cijena 9-12€ po litru.

Najbolja (i najskuplja) varijanta ti je "Stihl"-ovo ulje za dvotaktne motore (motorne testere su oko 30cc).
Predstavnik "Stihl"-a u Nikšiću ga preporučuje zbog vrhunskih performansi za male 2t motore - podmazivanje, hlađenje i mala količina dima na izduvu.

Obzirom da je to ulje za motore koji rade u najtežim uslovima, režimima i časovima rada, za naše potrebe je i više nego dovoljno.

ivanmagd:
Hvala tataBulik sad si mi definitivno resio nedoumicu vezanu za ulje, naime isao sam juce kod mene u komsiluk u jednu prodavnicu ulja gde su mi objasnili potanko o kojim uljima je rec i kupio sam Stihl ulje crvene boje u malom pakovanju od 100 ml i da cena je 150 din za tu flasicu sto znaci da je litar debelo preko 10 eur, mada mislim da i nij eneki izdatak kad uzmes u obzir da je to za 4-5 litara mesavine i treba je potrositi u avionu.
A sto se radova tice odlucio sam da idem na varijantu farbanja trupa i presvlacenja krila novim monokotom, danas bi terbalo da pocnem sa guljenjem modela. Tako cu se i malo bolje upoznati sa konstrukcijom i stanjem celog avionai eventualno ojacati sve kriticne stavke. Gabore ne znam koliko ce to uticati na performanse modela ali definitivno ugradujem diode  :)aplauz .

Ima li neko ideju kako da promenim nekoliko sarki na komandnim povrsinama, neke se jedva pokrecu zbog epoksida koji dospeo u njih pa bi ih ili ocistio ili zamenio ali ne znam kako da ih izvucem, ili da ih secem pa pored njih busim za druge?

GILE:
Ako su sarke lepljene epoksidom onda stari skalper i sveca. Zagrejes skalper na plamenu i dok je vruc uklanjas epoksid smolu. Uglavnom se menjaju novim tako da se ne vodi racuna o ostecenju sarkke a sto manje se ostecuje mesto ugradnje.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version