Author Topic: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer  (Read 32273 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #75 on: February 17, 2013, 09:02:32 PM »
 :)aplauz oo))
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #76 on: February 18, 2013, 09:20:47 AM »
SVAKA ČAST :)aplauz :)aplauz. A hteo si da odustaneš :sljusAli sad nećeš-priznaj :hehe

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #77 on: February 18, 2013, 08:11:14 PM »
SVAKA ČAST :)aplauz :)aplauz. A hteo si da odustaneš :sljusAli sad nećeš-priznaj :hehe

Sto bi rekli bosanci:`Cuj ba, dje sad da odustanem`.
Sto bi rekla starija kcerka:`Al sam se napalio, bas sam se napalio`.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #78 on: February 19, 2013, 09:42:09 AM »
Onda ako bude lepo vreme u nedelju ajde da idemo u M.I.na  (<--).Ovog vikenda je bilo super :)aplauz

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #79 on: February 20, 2013, 11:48:17 PM »
OK.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #80 on: February 21, 2013, 07:11:16 PM »
Moram priznati da sam leteo borinog Trojana nekoliko puta i da me je avion odusevio svojim ponasanjem u vazduhu pa sam odlucio da svoju flotu obogatim za jedan mali model. Kazem mali jer sam tezio da letim avione sto veceg raspona zbog svojih blagih naravi u vazduhu, blazih od malih nervoznih aviona ali me je Trojan odusevio ponasanjem kao rasan dvometras.


Naravno iznenadio me jako veliki paket u koj je lepo skockan Trojan



Avion je trebalo sklopiti sto se uglavnom svelo na postavljanje trapa na mesto i fisiranje horizontalca.



Ono sto mi se svidelo je da je avion vec utrimovan na nulu sto sam i potvrdio kad sam spojio prijemnik i servoe i sve komandne povrsine su se dovele na nulu tako da nisam imao potrebe da podesavam horne ili poluge servoa.



Nije mi se svidelo kako su zalepljene trake koje su prekrivale "wing spur" i kablove od servoa pa sam ih skinuo i prelepio fiber trakom.



I sreca sto sam skinuo traku jer se ispostavilo da su servoi jako slabo zalepljeni za krilo pa sam ih zalio vrucom plastikom







Sve u svemu ocekujem jako lepo druzenje sa ovom ticom i napisacu jos koji utisak kad padne prvi let...

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #81 on: February 21, 2013, 09:05:15 PM »
Ivane,

voleo bih da vidim tvoju radionicu.
Baš mi je drago da ti se Trojan svidja.

Hvala još jednom gospodinu Zajku, koji me je odvratio od prodaje Trojana, kada sam ga okacio o drvo.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #82 on: February 24, 2013, 05:55:33 PM »
Kako se podesava mix elerona sa elevatorom ( sa kojim vrednostima) i da li je potreban ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #83 on: February 24, 2013, 07:31:51 PM »
Za pocetak i dok ne naucis da letis NE trabaju ti mixevi, imas dobar avion , dobru stanicu, vezbaj, vezbaj, pa kad sve naucis na suvo (mislim na bazno, bez pomoci pubilke, bez mixeva i ostalih pomagala) onda polako kreni i otkrivaj sta sve moze dobra stanica da ti ponudi...
A mix AIL>ELE se dodaje u malim procentima (2-3-5%) da Elevator ide na sebe kod koriscenja Ailerona, da mu de dozvoli da propada kod skretanja Aileronima, ako vec hoces onda bolje koristi  Mix RUDD>ELE a procente moras sam da odredis, zavisi koliko ti lezi na ruku i koliko ti odgovara, u svakom slucaju mali procenti
 (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #84 on: February 24, 2013, 07:40:06 PM »
Ova siva kolor šema je odlična. Kad sam ja kupio Trojana 2008. postojao je samo u bijeloj boji (sirovi stiropor) sa naljepnicama. Ta bijela je vremenom blago požutjela, tako da planiram da ga obložim monokotom, jer je to ipak moj prvi "neuništen" model.

Momci, sad vam je jasno što sam topik nazvao "Vrhunski low wing trainer" što stvarno čudno zvuči svakome ko ga nije letio  ")
 (pijemo)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #85 on: February 24, 2013, 08:39:19 PM »
Za pocetak i dok ne naucis da letis NE trabaju ti mixevi, imas dobar avion , dobru stanicu, vezbaj, vezbaj, pa kad sve naucis na suvo (mislim na bazno, bez pomoci pubilke, bez mixeva i ostalih pomagala) onda polako kreni i otkrivaj sta sve moze dobra stanica da ti ponudi...
A mix AIL>ELE se dodaje u malim procentima (2-3-5%) da Elevator ide na sebe kod koriscenja Ailerona, da mu de dozvoli da propada kod skretanja Aileronima, ako vec hoces onda bolje koristi  Mix RUDD>ELE a procente moras sam da odredis, zavisi koliko ti lezi na ruku i koliko ti odgovara, u svakom slucaju mali procenti
 (<--)

Nadam se lepom vremenom za sledeci vikenad, pa ako idete u MI...
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #86 on: February 24, 2013, 09:21:04 PM »
Ova siva kolor šema je odlična. Kad sam ja kupio Trojana 2008. postojao je samo u bijeloj boji (sirovi stiropor) sa naljepnicama. Ta bijela je vremenom blago požutjela, tako da planiram da ga obložim monokotom, jer je to ipak moj prvi "neuništen" model.

Momci, sad vam je jasno što sam topik nazvao "Vrhunski low wing trainer" što stvarno čudno zvuči svakome ko ga nije letio  ")
 (pijemo)
Pozdrav malo off pitanjce, kako ces zalepiti foliju?

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #87 on: February 24, 2013, 09:41:00 PM »
tataBulik gde se kod tebe nalazi CG, kako i odakle si ga merio i odredio? Na internetu se moze pronaci bar 5 razlicitih dimenzija i ne znam kako da ga odredim a u njegovom uputstvu ne pise.
Pozz i hvala

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #88 on: February 25, 2013, 06:32:46 PM »
Pise .
2.5 incha od pocetka krila.
Vrati se par stranica ovog posta, gde sam kacio moje slike CG sa dimenzijama.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #89 on: February 25, 2013, 07:00:33 PM »
Foliju ću lijepiti na klasičan način - peglom, ali sa minimalnom temperaturom koja ne topi stiropor, a aktivira ljepilo na foliji. To sam već radio (topic ASK21 - oblaganje monokotom), ali nijesam probao sa kineskom folijom. Za "Oracover" foliju je ta temperatura bila negdje oko 90-100 stepeni. Sve u svemu, škakljiva rabota.

Što se tiče CG-a, on je barem kod aviona sa motorom postavljenim u osi trupa uvijek na 1/3 od širine krila od napadne pri trupu. Kod modela ove veličine može malo varirati, ali ne više od +-1cm naprijed-nazad (bolje naprijed). Uglavnom, svi položaji u ovom opsegu ne mogu uticati toliko na let modela, a da se to ne bi dalo istrimovati.

 (pijemo)
« Last Edit: February 25, 2013, 07:03:25 PM by tataBulik »