Author Topic: Paraglajder od Opale napokon stigao  (Read 10068 times)

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: Paraglajder od Opale napokon stigao
« Reply #15 on: December 23, 2011, 01:44:55 PM »
Pa ajde, ajde moze samo reci da znam da budim kod kuce.Samo mislim da ces slabo da ga vidis tu sa letelista, ali dobro ako je dobra vidljivost sto da ne!  :sljus
Vidi sredi to do sledece sezone pa da obesimo neku kamericu!I dalje mislim da moze da naprafi fenomenalne snmke  (thumb)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Paraglajder od Opale napokon stigao
« Reply #16 on: December 23, 2011, 02:09:03 PM »
:) Nisi me razumeo cekam da mi stigne FPV oprema.
  Nemam potrebe vizualno videti model, videcu ga preko cvikera a na njima i poziciju gde se nalazi model i sve ostalo sto mi je potrebno za orentaciju u prostoru.
Otom potom prvo da stigne oprema da se isproba pa kasnije sve ostalo  :big smile

Pozz.....
Vladimir

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: Paraglajder od Opale napokon stigao
« Reply #17 on: December 23, 2011, 08:01:19 PM »
Razumeo sam al sam se ja nadovezao na to, ma da nebitno!
Uhh ja sam mastao da kupim i to one sa ziroskopima u cvikerim, dometom do 2800m i gps navigacijom, i to planiram da uzmem, nije nesto puno samo 1000eu  :hehe dobar fazon  :sljus
To bi ti bio vrh pomak kad bi kupio!
To se zove zivot, sednes negde na jezeru, letuckas tu iznad razgledas okolinu, umaces noge u vodu, milina!  (fiu)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Paraglajder od Opale napokon stigao
« Reply #18 on: December 23, 2011, 08:32:37 PM »
Bio si relatvno blizu... :)
Izaslo me je na 950$
Cekam da stigne oprema pa da tek onda vidim kako i sta radi i sta jos treba dokupiti kako bih dobacio dalje ;)
Ma bice to super mislim ako drugi lete pa valjda mogu i ja.....    :sljus
Cujemo se druze i cim stigne oprema i krenem sa testiranjem javljam se na postu.

Pozz...

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Paraglajder od Opale napokon stigao
« Reply #19 on: February 08, 2012, 11:39:13 AM »
Izuzetno simpatična letelica! Želim ti stotine sati provedenih u vazduhu! (<--)
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Paraglajder od Opale napokon stigao
« Reply #20 on: March 12, 2012, 10:45:03 PM »
 Pa evo sad skoro posle 3 meseca cekanja da se prolepsa vreme i prosusi trava uspeo sam da odradim jos par letova.
Promenio sam taktiku i umesto sa zemlje paraglajder poleteo iz ruke.
U prvom startu sam malo vise trcao ali vec u drugom i trecem poletanju nije bilo potrebe za hvatanjem zaleta.
Model se dosta klatio u toku leta stalno se borio da ga odrzavam u pravcu.
Shvatio sam kasnije da je problem bio u tome sto sam dosta naglo davao komande levo desno a isto tako palicu naglo vracao nazad. Za sad sam prezadovoljan paraglajderom ali ipak moje staro krilo od Hirobo je mnogo bolje ;)
  Evo par snimaka uz Jelen pivo  (pijemo)

Hirobo Paraplane Sport
 

Opale Spiral 2.4


Spiral 2.4 drugi let