Author Topic: Pozdrav iz Valjeva  (Read 5263 times)

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Pozdrav iz Valjeva
« on: May 17, 2009, 03:59:59 PM »
Pozdrav svima ! Kako red nalaze da kazem nesto o sebi  :D.
Zovem se Miodrag Butarac imam 40g i zivim u Valjevu .Modelarstvom sam poceo da se bavim od IV razreda osnovne i imao sam srece da sam proputavao veci deo bivse Juge sa A.K "Krusik" po raznim takmicenjima sa raketama,raketoplanima i A1 .Kasnije preko "ukontrola" polako se napredovalo.Svoj prvi RC model nabavio u 8 razredu bese to graupnerov model "amateur" sa motorom tajfun 1.5 ccm a leteli smo ga sa klupskim poluispravnim uredjajem - Simprop na 27mhz .Bilo je to lepo i bezbrizno vreme rc modelarstvo je tad bilo stravicno skupo ali smo se ipak nekako snalazili i super se zabavljali ali kasnije posle vojske (90-te) zbog okolnosti u kojima smo svi ziveli sve ovo sam zapostavio (ne sasvim ali prilicno) ali eto pre par godina prijatelj je video moju asw 17 u nekom cosku i zapalio se za rc modele a samim tim vratio i mene u stare vode  :_D i ponovo se aktivirao !

U Valjevu nas ima 5,6 aktivnih letaca medju kojima bih istako svog velikog prijatlelja i sjajnog modelara Ivana Delaca koji nam je svima tehnicka podrska, i bez koga bi modelarstvo u Va bilo prilicno unazadjeno (da ne kazem mrtvo).Pored njega tu su i Dusan Matijasevic (drugar koji me je vratio na pravi put  :big smile) Dule Milosevic (penzionisani pilot gazele) koji je ubedljivo najzagrizeniji - leti svakodnevno i leti i zimi i po kisi i snegu inace odlican letac i dobar drug a poslednji zarazeni je upravnik aerodroma "Divci"  - Pele koji je gledajuci Dula svakodnevno i sam napravio svoj prvi rc trenazni model, nabavio rc uredjaje i sad vec odlicno barata modelom  :mhm)

Sto se tice moje ergele trenutno imam jedan model trener 40 (1600mm raspon) sa motorom asp 6 ccm i jedrilicu asw 17 (2.30 raspon) koja ceka da napravim nova krila  (fiu)  jos dosta nekih polukompletnih modela , motora itd.


Moj je plavi ,crveni je od Dula Matijasevic

Toliko od mene ,nadam se lepom druzenju sa ostalim clanovima a pozvacu i moje da se pridruze forumu i da svi damo doprinos na sirenju i omasovljavanju ovog prelepog hobija.

Miki

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Pozdrav iz Valjeva
« Reply #1 on: May 17, 2009, 04:17:57 PM »
Pozdrav Miki i dobro dosao na forum.

 (poz)
Drago mi je sto cemo biti jaci za par clanova iz Valjeva.

Modeli su Vam odlicni, kao i ta travnata pista koja je kao tepih...mnogo mi se dopada
 (res)
samo tako nastavite.

 (pijemo)

 
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Pozdrav iz Valjeva
« Reply #2 on: May 17, 2009, 10:54:28 PM »
Dobrodosli  (pijemo)

Veliki Pozdrav iz Lazarevca za prelepo Valjevo i sve njegove RC-modelare.

 (thumb)
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: Pozdrav iz Valjeva
« Reply #3 on: May 17, 2009, 11:17:40 PM »
Hvala momci na lepim recima (pijemo)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Pozdrav iz Valjeva
« Reply #4 on: May 18, 2009, 08:31:45 AM »
Sve cestitke za vase prikljucenje na forum sa zeljom da se skorije vidimo na nekom skupu uzivo (pijemo)
Pozdrav od Gileta
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: Pozdrav iz Valjeva
« Reply #5 on: May 18, 2009, 04:11:07 PM »
Hvala Gile ! svakako cemo se upoznati  :mhm i boze zdravlja organizovati neko druzenje !

 ()-()

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Pozdrav iz Valjeva
« Reply #6 on: May 18, 2009, 06:56:51 PM »
 :)aplauz Pozdrav za stare drugare od Mitrovcana i dobro nam dosli.Nadam se i nekom skorijem vidjenju. 4e
ex pseudonijum: licider

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 679
Re: Pozdrav iz Valjeva
« Reply #7 on: May 19, 2009, 10:55:42 AM »
Ako sam dobro razumeo leti se u Divcima? Koliko cesto se skupljate i u koje vreme? Ja sam iz Pocute, pa cesto samo prodjem kroz Divce na putu kuci, a mogao bih da napravim pauzu, a i neki let...

Pozdrav i drago mi je da ste se prikljucili!

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: Pozdrav iz Valjeva
« Reply #8 on: May 19, 2009, 11:49:24 AM »
@Licider
Hvala Savo veliki pozdrav i vama od Valjevske ekipe   ()-()

@Zgrujic

Da dobro si razumeo ,letimo na sportskom aerodromu Divci  :mhm , inace skoro svaki vikend neko od nas leti ,kad god nam dozvoljavaju vremenski uslovi i nema previse aktivnosti velike avijacije (ume cesto da bude guzva dole zbog obuke za mot. pilote pa onda pauziramo) a kao sto vec pomenuh Dule Milosevic i Pele (upravnik aerodroma) su tamo svakodnevno i ako ne rade obuku (za motornjake) oni lete modele  :big smile.
Svrati slobodno kad si u prolazu pored aerodroma  :mhm

 (pijemo)

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Pozdrav iz Valjeva
« Reply #9 on: January 15, 2012, 09:43:56 AM »
vise se druzimo na vojnom poligonu peti puk nego u Divcima.